Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal do MŚ 2010 kobiet: Korea i Kazachstan zagrają w Japonii

Kwal do MŚ 2010 kobiet: Korea i Kazachstan zagrają w Japonii

x - [stare] Mistrzostwa świata (K) 2010

Zakończył się ostatni turniej kwalifikacyjny federacji AVC. Z rozgrywek grupy E, odbywających się na Tajwanie awansowały reprezentacje Korei i Kazachstanu, które pokonały gospodynie oraz siatkarki z Nowej Zelandii.

Turnieju do udanych nie zaliczą reprezentantki Nowej Zelandii, które nie zdołały wygrać żadnego spotkania. Najdotkliwszą porażkę odniosły dziś z siatkarkami z Kazachstanu, bowiem nie udało im się przekroczyć granicy dziesięciu oczek zdobytych w secie.

Kazachstan – Nowa Zelandia 3:0
(25:8, 25:8, 25:9)

Najlepszą drużyną turnieju okazały się być Koreanki, które odniosły dziś swe trzecie zwycięstwo tym razem w roli pokonanych znalazły się gospodynie. Po przegranej w pierwszych dwóch odsłonach, reprezentantki Tajwanu zdołały odnieść zwycięstwo w secie kolejnym. Sztuka ta nie udała się im w partii czwartej, wygranej przez Koreanki 25:20.

Tajwan – Korea 1:3
(15:25, 20:25, 25:23, 20:25)