Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Grzegorz Ryś: W czwartym secie stanęliśmy

Grzegorz Ryś: W czwartym secie stanęliśmy

Grzegorz Ryś

Reprezentanci Polski kadetów przegrali decydujące o wyjściu z grupy spotkanie z Rosjanami i teraz pozostała im walka o miejsca 9-16. - Niestety w czwartej odsłonie po prostu stanęliśmy - powiedział po meczu trener Grzegorz Ryś.

Polacy musieli dzisiaj uznać wyższość rówieśników z Rosji. W czym młodzi siatkarze Sbornej byli lepsi od Polaków? – Rosjanie lepiej blokowali, zdobyli w tym elemencie 13 punktów, my 8 – powiedział po spotkaniu trener Grzegorz Ryś . – Myślę, że decydujący był drugi set, w którym cały czas prowadziliśmy, 8:3, 16:14 i nie wykorzystaliśmy końcówki. Kilka akcji, które powinniśmy wygrać, przegraliśmy. Polakom udało się jeszcze podźwignąć w trzeciej partii. – Był to naprawdę dobry set w naszym wykonaniu, graliśmy skutecznie blokiem, zagrywką – stwierdził polski szkoleniowiec. – Niestety w czwartej odsłonie po prostu stanęliśmy. Zaczęliśmy popełniać bardzo proste błędy, było ich w tym secie aż 11. O ile w trzech pierwszych partiach była twarda walka i sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, o tyle w tej czwartej zabrakło nam koncentracji i konsekwencji w realizacji pewnych założeń – podsumował trener.

Porażka z Rosjanami zamknęła Polakom drogę do walki o miejsca 1-8. Z naszej grupy awansowali Rosjanie i Hindusi, którzy dziś 3:2 pokonali Brazylijczyków. – Nasza grupa była bardzo mocna, niespodziewanie awansowała drużyna Indii – powiedział Grzegorz Ryś. – Z walki o najwyższe miejsca odpadła również Brazylia, zespół typowany na jednego z faworytów, która nie dała rady Indiom. Na pewno nie jest to słaba drużyna.