Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zoran Gajić o roli rodziny

Zoran Gajić o roli rodziny

fot. archiwum

Znany serbski trener Zoran Gajić, obecnie prowadzi klub rosyjskiej Superligi Ural Ufa, rozpoczął pisanie bloga. W ostatnim tekście dużo miejsca poświęcił roli rodziny w życiu siatkarza oraz konieczności odpoczynku w domu rodzinnym.

Dla graczy rodzina – żona, dzieci, ojciec, matka, bracia i siostry – jest bardzo ważna. Życie profesjonalnego sportowca jest specyficzne. Codziennie zawodnikowi towarzyszy stres. Cała rodzina powinna mu pomagać: dostosowywać plan zajęć do grafiku treningów i meczów. Jeżeli rodzina nie rozumie, że jest mu ciężko, on nie może normalnie funkcjonować.

Trener Gajićc podkreślił, że jeżeli w domu zawodnik nie może porządnie odpocząć, to nie jest w stanie normalnie funkcjonować.

Gdy następnego dnia przychodzi na zajęcia nie dość wystarczająco zrelaksowany, to łatwiej może doznać kontuzji – uważa Zoran Gajić. – Dlatego też rodzina ma ogromny wpływ na zawodnika oraz sukcesy drużyny. Przy czym trzeba dodać, że rodzina jest bardzo mocno zestresowana. Może nawet bardziej niż gracze.źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved