Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Brazylijskie podium w Hadze

WT: Brazylijskie podium w Hadze

fot. archiwum

Trzy pierwsze miejsca w kobiecym turnieju SWATCH FIVB Word Tour w Hadze należą w tym sezonie do reprezentantek Brazylii. Najwyższy stopień przypadł w udziale turniejowej "jedynce" Larissa/Juliana, która do podziału otrzymała okrągłe 30 tys. dolarów.

W finale imprezy na przeciw Larissy i Juliany stanęły ich rodaczki Talita/Antonelli. Spotkały się zatem dwie najwyżej rozstawione pary turnieju. Te pierwsze w półfinale pokonały w dwóch setach Czeszki Novakova/Hajeckova, z kolei Talita/Antonelli wygrały z takim samym rezultatem z innymi Brazylijkami Vivian/Vieira. Obie dwójki, które zagrały o złoto znają się wyśmienicie, jednakże w chwili rozgrywania spotkania to Larissa i Juliana były w lepszej dyspozycji. Ich przewaga widoczna była w każdym elemencie gry. Znacznie łatwiej przychodziło im rozstrzyganie ciężkich, długich akcji. Srebrnym medalistkom jakby brakowało świeżości. Oba duet do czasu finału rozegrały spotkania bez straty seta. W lepszej kondycji fizycznej były jednak zwyciężczynie tego pojedynku, które za wygraną zainkasowały 30 000 dolarów. Drugie Talita i Antonelli zgarnęły o 9000 dolarów mniej.

Dużo bardziej zacięte spotkanie obejrzeli kibice, gdy do walki o brązowy medal imprezy przystąpiły Vivian/Vieira i Novakova/Hajeckova. Po blisko godzinnym spotkaniu i trzech rozegranych setach z brązowego krążka cieszyły się Brazylijki. W każdej z dwóch pierwszych partii przewodziła inna para. Szybciej w mecz weszły Canarinhos, które tego dnia rozegrały już jedno spotkanie przeniesione z dnia wcześniejszego (pokonały w nim rodaczki Renata/Leao 2:0) i wygrały w pierwszej odsłonie do 14. Zmobilizowało to rozstawione o jedną pozycję niżej Czeszki, które po bardzo dobrej grze w obronie i skutecznej grze z kontry wygrały kolejną do 15. W tie-breaku więcej zimnej krwi zachowały Brazylijki, co pozwoliło im stanąć na podium.

Wyniki turnieju World Tour kobiet w Hadze (sobota):
Larissa/Juliana – Talita/Antonelli 2:0
(21:16, 21:15)
Novakova/Hajeckova – Vivian/Vieira 1:2
(14:21, 21:15, 11:15)
Talita/Antonelli – Vivian-Vieira 2:0
(21:18, 21:16)
Larissa/Juliana – Novakova/Hajeckova 2:0
(21:11, 21:17)
Vivian/Vieira – Renata/Leao 2:0
(21:15, 22:20)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved