Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Wyniki pierwszego dnia rywalizacji

MŚ kadetów: Wyniki pierwszego dnia rywalizacji

x - [stare] Mistrzostwa świata kadetów 2009

Pierwszy dzień rywalizacji Mistrzostw Świata Kadetów we Włoszech zakończył się pomyślnie dla gospodarzy,  a także Tunezji, Serbii, USA, Hiszpanii, Francji, Brazylii oraz Rosji. Porażki natomiast doznała broniąca tytułu mistrzowskiego reprezentacja Iranu.

Grupa A

Tunezja – Portoryko 3:1
(25:11, 22:25, 25:16, 25:14)

W pierwszym secie reprezentacja Tunezji, dzięki solidnej pracy bloku oraz niepewnemu przyjęciu rywali szybko zdołała zbudować bezpieczną przewagę (8:3, 16:9). W ataku znakomicie spisywali się Besbes wraz z Agrebim . Afrykańska drużyna znokautowała Portoryko, zdobywając sześć asów serwisowych i cztery bloki. Porażka nie załamała podopiecznych Ariela Díaza . Archilla popisał się asem serwisowym, dwukrotnie wykorzystał kontrę i portorykański zespół prowadził 8:6 na pierwszej przerwie technicznej. Po powrocie na parkiet seria udanych akcji zwiększyła prowadzenie Portorykańczyków do sześciu oczek (12:6). Po udanym bloku i ataku Moralesa ekipa z Ameryki Środkowej udała się na drugą przerwę techniczną przy wyniku 16:10. Błędy portorykańskich zawodników oraz efektywne ataki Agrebi’ego sprawiły, że na tablicy wyników nieoczekiwanie pojawił się remis (17:17). W końcówce dobra postawa Lopeza w bloku przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść reprezentacji Portoryko. W trzecim akcie od początku trwała wyrównana walka. Na pierwszej przerwie technicznej, po ataku Moralesa , minimalnie lepsza była drużyna z Portoryko (8:7). Wówczas do akcji wkroczyli Ben Othmen Mila oraz Besbes, co przyniosło efekt w postaci pięciopunktowej przewagi Tunezji (16:11). Zespół Lotfi Ben Slimane’a już do końca seta utrzymał inicjatywę i trzecią partię zakończył zwycięstwem 25:16. W czwartej odsłonie Tunezyjczycy, z pomocą zagrywek Siali oraz ataków Besbesa , uzyskali czteropunktową przewagę (8:4). Drużyna z Afryki prowadzona przez Bena Othmen Miladi i Besbesa systematycznie zwiększała dystans (16:8). W końcówce skutecznymi blokami popisywał się Ben Abdallah . Tunezja po raz kolejny zdecydowanie zwyciężyła (25:14).

Włochy – Egipt 3:1
(25:18, 16:25, 25:17, 25:19)

W pierwszym secie skuteczna gra Vettori’ego i Fedrizzi’ego pomogła Włochom uzyskać prowadzenie 8:4 na pierwszej przerwie technicznej. Wprawdzie, dzięki efektywnym atakom, drużyna Egiptu zdołała zbliżyć się na trzy punkty do rywala (9:12), ale gospodarze Mistrzostw szybko odzyskali kontrolę (16:12). Od tej pory inicjatywa utrzymywała się po stronie „Azzurrich", co zakończyło się zwycięstwem 25:18. Początek drugiej odsłony był wyrównany, jednak w miarę upływu czasu to Egipcjanie zaczynali przeważać (11:9, 16:10, 19:11). Końcówka należała do Hassana, który skutecznym atakiem przypieczętował zwycięstwo Egiptu 25:16. W trzecim akcie do drugiej przerwie technicznej na parkiecie trwała wyrównana walka (8:7, 16:15). Po powrocie na parkiet formą błysnął Vettori. Przez pozostałą część seta na parkiecie istniała tylko drużyna włoska. Seta zakończył się zdecydowanym zwycięstwem zawodników Mario Barbiero 25:17. W czwartej partii Włosi od początku przeważali. W ekipie gospodarzy świetnie spisywali się Vettori i Fredrizzi. Italia wygrała 25:19.

(25:20, 17:25, 25:22, 21:25, 13:15)

W pierwszym secie przewaga cały czas utrzymywała się po stronie Japończyków, którzy wygrali go 25:20. Drugi set miał podobny przebieg do prowadzenia Japonii 13:9. Dzięki atakom Urosa Kovacevica , Serbowie doprowadzili do remisu (13:13). Przez kilka akcji toczyła się wyrównana walka, po czym inicjatywę przejęła reprezentacja Serbii i nie oddała jej aż do końca partii (25:17). W kolejnych dwóch aktach drużyny zmieniały się na prowadzeniu, co sprawiło, że o wyniku spotkania miał zadecydować tie-break. W piątym secie do stanu 8:8 wrzała wyrównana walka. Blok ora as serwisowy Dusana Petkovica dął prowadzenie ekipie „Plavich" (11:8). Zwycięstwo Serbom podarował Takashi Dekita posyłając atak w aut (15:13).

Iran – USA 1:3
(20:25, 25:13, 22:25, 23:25)

Przez cały pojedynek, z wyjątkiem drugiego seta, przewodzili zawodnicy Andy’ego Reada . W drugiej partii amerykańska drużyna trwała w zastoju, co skwapliwie wykorzystali rywale, wygrywając seta do 13. Przez większość czwartego seta bezpieczną przewagę utrzymywali Amerykanie. Jednak w końcówce rywale zdołali niemal zupełnie zniwelować straty (22:23). Wówczas w roli głównej wystąpił Taylor Sander . Skuteczne akcje kapitana reprezentacji zapewniły USA zwycięstwo 25:23.

(12:25, 18:25, 16:25)

Pierwszy set to nokaut Algierczyków. Hiszpanie górowali nad rywalami w każdym elemencie gry. W końcówce afrykańska drużyna, dzięki blokom i atakom Benkahoula, podreperowała nieco swoją zdobycz punktową. Set zakończył się zwycięstwem mistrzów Europy 25:12. W drugiej partii na pierwszej przerwie technicznej na prowadzeniu była reprezentacja Algierii (8:6). Jednakże błędy własne szybko pozbawiły algierskich siatkarzy przewagi (15:15). W pozostałej część seta dominowała Hiszpania, która zwyciężyła 25:18. Ostatni akt to zdecydowana przewaga Hiszpanów.

Argentyna – Francja 3:2
(14:25, 25:21, 25:16, 23:25, 15:7)

W pierwszym secie lepsza dyspozycja w ataku zapewniła zwycięstwo ekipie "Sbornej". Przez większą część drugiej partii na prowadzeniu była reprezentacja Brazylii. W końcówce szczelne bloki Ivana Nikishina oraz Nikity Stulenkova , a także błędy Brazylijczyków pomogły Rosji a doprowadzić do remisu 23:23. Takiej okazji zawodnicy Sergieja Shlyapnikova nie zamierzali zmarnować i po wygranym 35:23 secie prowadzili w meczu już 2:0. W trzeciej partii dominowali siatkarze rosyjscy. Brazylia obudziła się dopiero w końcówce. Trzy zdobyte punkty z rzędu dały „Canarinhos" jednopunktową przewagę (21:20). Skuteczne akcje Sergieja Kindinova przywróciły prowadzenie Rosjanom, a błąd Ricardo Santos de Lucarelli’ego zapewnił im zwycięstwo 25:23.

Brazylia – Rosja 0:3
(22:25, 23:25, 23:25)