Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Wyniki drugiego dnia rywalizacji

MŚ kadetów: Wyniki drugiego dnia rywalizacji

x - [stare] Mistrzostwa świata kadetów 2009

Drugi dzień rywalizacji Mistrzostw Świata kadetów we Włoszech zakończył się pomyślnie dla gospodarzy, a także Rosji, Iranu, Serbii, Argentyny, Hiszpanii, Portoryko i Indii. W grupach C i D rozstrzygnęły się losy awansu do dalszych gier.

Grupa A:

Siatkarze z Portoryko mają na swoim koncie pierwsze zwycięstwo. Po porażce z Tunezją przyszedł czas na wygraną z Egiptem. Siatkarze z Afryki byli górą jedynie w pierwszej partii. W drugiej doszło do nerwowej końcówki, jednak tu już grę kontrolowali Portorykańczycy. Szczególnie dobrze ekipa z Portoryko zagrała w trzeciej partii, którą wygrała do 14. Egipcjanie próbowali walczyć jeszcze w czwartym secie, jednak w końcówce znów dominowali rywale, którzy ostatecznie wygrali mecz 3:1.

Egipt – Portoryko 1:3
(25:21, 22:25, 14:25, 22:25)

Egipt: El Kotb, El Sayed, Hussein, El Askolany, Hassan, Abdel, Khalil (libero) oraz Mohamed, Idris, El Sakkar, Khater
Portoryko: Lopez, Burgos, Archilla, Morales, Perez, Ribas, Mulero (libero) oraz Agosto, Rivera

Emocji nie zabrakło w meczu Włoch i Tunezji. Gospodarze triumfowali w pierwszym secie dość wyraźnie, jednak później okazało się, że Tunezyjczycy są mocno zmotywowani. Wygrali drugiego seta do 20 i choć w trzecim znów doznali porażki, to w czwartym udało im się wygrać po nerwowej końcówce. W tie-breaku znów doszło do walki punkt za punkt. Mocniejsi okazali się Włosi, którzy dzięki wygranej prowadzą w tabeli grupy A.

Włochy – Tunezja 3:2
(25:17, 20:25, 25:18, 23:25, 15:13)

Włochy: Pinelli, Fidrizzi, Vettori, Preti, Sperandio, Lanza, Pesaresi (libero) oraz Mazzone, Puliti, Piccini
Tunezja: Ben Abdallah, Agrebi, Ayech, Ben Othmen, Sammoud, Besbes, Hmissi (libero) oraz Obba, Bouazizi, Siala, Massaoud, Ben Bey

Grupa B:

Po porażce z USA zespół Iranu w drugim dniu rywalizacji zanotował na swoim koncie wygraną z Japonią. Irańczycy dość spokojnie wygrali pierwsze dwa sety, choć w pierwszym mieli chwile przestoju. Japończycy zdołali utrzymać się w grze, dzięki zwycięstwu w trzeciej partii. Było ono pewne i wydawało się, że w kolejnym secie kadeci z Kraju Kwitnącej Wiśni nie odpuszczą. Jednak kontrola nad grą była już po stronie Iranu, a siatkarze tego kraju wyszli na kilka punktów bezpiecznej przewagi i w konsekwencji wygrali 25:18.

W zespole Iranu 14 pkt zdobył Mirzajanpour, jedno "oczko" mniej Ghafour, zaś 12 punktów – Tariverdi. Wśród Japończyków punkty nie rozkładały się tak równomiernie. 22 punkty zanotował na swoim koncie Yanagida.

Iran – Japonia 3:1
(25:20, 25:18, 19:25, 25:18)

Iran: Faezi, Salafzoon, Baghepour, Ghafour, Mirzajanpour, Tariverdi, Hosseini (libero) oraz Fayazi, Sadeghyani, Shirood, Mirzaei
Japonia: Dekita, Fushimi, Ikeda, Hisagara, Kuboyama, Yanagida, Tsuruda (libero) oraz Maeda, Yoshioka, Haruta, Okada

Drugie zwycięstwo na swoim koncie zapisali młodzi Serbowie. W meczu z Japonią męczyli się pięć setów, zaś w spotkaniu z USA nie mieli już żadnych kłopotów. W każdym z trzech setów szybko zdobywali bezpieczną przewagę, a co za tym idzie wygrywali dość dużą różnicą punktów.

W drużynie Serbii 19 punktów zdobył Kovacević, zaś wśród Amerykanów po 7 „oczek" zanotowali Davis i Sandler.

USA – Serbia 0:3
(17:25, 18:25, 18:25)

USA: Christenson, Davis, Dejno, Rowe, Sander, Taylor, Mottram (libero) oraz Crabb, Torres, Olbright, Gibson
Serbia: Kovacević, Jovović, Milutinović, Opacić, Atanasijević, Rajković, Perić

Grupa C:

W drugim dniu zmagań grupowych Argentyńczycy pokonali bez straty seta Algierię, jednak nie było to takie łatwe spotkanie. Wprawdzie w pierwszym secie siatkarze z Ameryki Południowej szybko przejęli kontrolę nad grą i zwyciężyli 25:16, to później ich rywale zaczęli się rozkręcać. W drugiej partii Algieria osiągnęła granicę 20 punktów, zaś w trzecim secie doprowadziła do walki na przewagi. Okazało się jednak, że w końcówce lepsi byli Argentyńczycy i to oni zwyciężyli 28:26.

W zespole Argentyny najlepszym punktującym był Ivan Castellani, który zanotował na swoim koncie 13 "oczek". Jeden punkt mniej zdobył Quiroga. W ekipie algierskiej 14 punktów zdobył Imed Baadji.

Argentyna – Algieria 3:0
(25:16, 25:20, 28:26)

Argentyna: Castellani, Vaca, Franetovich, Finoli, Quiroga, Ramos, Hehn (libero) oraz Vega, Plaza, Sale, Vinti, Ribone
Algieria: Benkahoul, Zouai, Ghenaim, Barris, Hosni, Baadji, Bouluiza (libero) oraz Karboua, Nedjar, Addou

Drugie zwycięstwo bez straty seta odniosła ekipa hiszpańska. Siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego tym razem pokonali bez większych nerwów zespół Francji. W tym meczu każdy z trzech setów był kontrolowany przez Hiszpanów, którzy wygrywali z bezpieczną przewagą punktową. W ekipie Hiszpnii po 11 punktów zdobyli Almansa i Borja Ruiz. Tyle samo "oczek" zdobył w ekipie francuskiej Earvin Ngapeth.

Francja – Hiszpania 0:3
(16:25, 20:25, 18:25)

Francja: Ragondet, Guelle, Le Goff, Ngapeth, Bruckert, Accambray, Duee (libero) oraz Burel, Rabiller, Oriol, Talia, Petro
Hiszpania: Baos, Bruque, Almansa, B. Ruiz, Bugallo, F. Ruiz, Llabres (libero) oraz Sanllehi, Corrales

Grupa D:

Hindusi potrzebowali aż pięciu setów, aby pokonać swoich rówieśników z Brazylii. Spotkanie rozpoczęło się po myśli Canarinhos, którzy dość spokojnie uzyskali prowadzenie i wygrali pierwszą partię do 19. W drugim secie doszło do zaciętej końcówki. Zimną krew udało się zachować ekipie z Indii, która wygrała 25:23. W dwóch kolejnych setach scenariusz był podobny. W trzecim Brazylia wygrała dość spokojnie, zaś w czwartym doszło do walki na przewagi. Hindusi doprowadzili do tie-breaka i w nim poszli za ciosem, wygrywając 15:12.

Najlepszym punktującym w zespole Brazylii był de Souza, który zdobył 23 „oczka". Jeden punkt mniej Lucarelli. W ekipie Indii 17 punktów na swoim koncie zapisał Mann Omveer.

Brazylia – Indie 2:3
(25:19, 23:25, 25:20, 24:26, 12:15)

Brazylia: Oliveira, de Souza, Nunes, Rodrigues, Lucarelli, Hamacher, Augusto (libero) oraz Lobato, Santos, Freire
Indie: Ranjit, Ravikumar, Vaishnav, Gurjant, Navjit, Omveer, Kanagaraj (libero) oraz Jhon, Thennarasan