Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Druga porażka Polaków

MŚ kadetów: Druga porażka Polaków

x - [stare] Mistrzostwa świata kadetów 2009

Siatkarze reprezentacji Polski kadetów doznali porażki w drugim meczu grupowym podczas Mistrzostw Świata w swojej kategorii wiekowej. Tym razem lepsi okazali się rówieśnicy z Rosji. Podopieczni trenera Grzegorza Rysia ugrali tylko jednego seta.

Po trzech spotkaniach sparingowych obie ekipy znały się doskonale. Od początku pierwszego seta do walki ruszyli siatkarze z Rosji. Błąd w ataku Miłosza Hebdy dał dwupunktowe prowadzenie rywalom. Rosjanie grali pewnie i zdobywali punkt za punktem, a podczas I przerwy technicznej prowadzili 8:3. Kiwka rosyjskiego rozgrywającego dała wynik 11:5 i takie kilkupunktowe prowadzenie rywale Polaków utrzymywali przez dłuższy czas. Od stanu 15:11 podopieczni Grzegorza Rysia wzięli się do odrabiania strat. Podczas II przerwy technicznej przegrywali 12:16. Po ataku z krótkiej (19:14) trener Ryś poprosił o czas, co zaowocowało lepszą grą naszych kadetów. Po ataku Hebdy Polacy tracili cztery punkty (18:22). Od tego momentu biało-czerwonym udało się zdobyć tylko dwa punkty. Rosjanie wygrali do 25:20.

Podrażnieni polscy kadeci ruszyli do walki od początku drugiej partii i po autowym ataku Rosjan prowadzili 4:1. Biało-czerwoni utrzymywali dość bezpieczne prowadzenie do I przerwy technicznej (8:3). Później jednak Rosjanie zaczęli odrabiać straty. Po nieporozumieniu w polskiej ekipie i błędzie w przyjęciu tracili dwa punkty (8:10). Podczas II przerwy technicznej było 16:14 dla Polski, jednak chwilę później zablokowany został Hebda i prowadzenie biało-czerwonych zmalało do jednego punktu. Wynik seta wyrównał się w końcówce i doszło do zaciętej walki. Przy stanie 23:23 zablokowany został Wojciech Ferens, a następne dobrą akcję wyprowadzili Rosjanie i wygrali 25:23.

Początek trzeciego seta był w miarę wyrównany. Żadna z ekip nie odskoczyła na więcej niż dwa punkty. Dopiero przed I przerwą techniczną Rosjanom udało się zdobyć wyższą przewagę (7:4, 8:4). Od tego momentu przewaga naszych rywali zaczęła się powiększać. Po bloku na Buchowskim było już 13:6. Polscy kadeci zaczęli wyrównywać wynik seta od stanu 14:10. Dobre ataki Dryi, Miki i Haina dały wynik 14:13 dla Rosjan. Podczas II przerwy technicznej było 16:14. Naszym siatkarzom szło coraz lepiej. Po skutecznej akcji Miki było po 17, a chwilę później biało-czerwoni wyszli na prowadzenie. Końcówka należała do podopiecznych trenera Rysia, którzy wygrali 25:21.

Czwarty set to koniec dobrej passy Polaków. Szybko na kilkupunktowe prowadzenie wyszli kadeci z Rosji. Przy stanie 5:1 o czas poprosił Grzegorz Ryś. Wiele to jednak nie pomogło, gdyż tuż przed przerwą techniczną Rosjanie zablokowali Mikę i było 7:2. Wysokie prowadzenie Rosjan wzmocniło ich pewność siebie, natomiast Polacy nie mogli odrobić strat. Po asie serwisowym rywali było 14:5, a na II przerwę techniczną zespoły zeszły przy stanie 16:6. Rosjanie szli jak burza i zdobywali punkt za punktem. Ostatecznie Polacy ugrali w tej partii tylko 11 punktów.

Rosja – Polska 3:1

(25:20, 25:23, 21:25, 25:11)

Polska: Szczurek, Hebda, Hain, Kalembka, Buchowski, Mika, Kaczmarek (libero) oraz Kowalski, Piotrowski, Ferens, Długosz, Dryja