Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Trzy medale dla polskich par

ME U-20: Trzy medale dla polskich par

Beata Gałek i Daria Paszek

Czwarty dzień ME do lat 20 w siatkówce plażowej okazał się dla polskich par bardzo udany. Kinga Kołosińska i Beata Gałek zdobyły srebrny medal, zaś Daria Paszek i Renata Bekier brązowy. Po krążek ze złota sięgnęli z kolei Damian Wojtasik i Marek Leźnicki.

W rozegranych dziś przed południem półfinałach kobiet Kołosińska/Gałek pokonały swoje rodaczki 2:0. W drugim półfinale włoska para Menegatti/Allegretti pokonała w takim samym stosunku setów Niemki Riedel/Schneider.

Paszek/Bekier – Kołosińska/Gałek 0:2
(18:21, 20:22)

Riedel/Schneider – Menegatti/Allegretti 0:2
(15:21, 18:21)

W meczu o złoty medal Kinga Kołosińska i Beata Gałek nie miały łatwego zadania. Wprawdzie wygrały w pierwszym secie, jednak w drugim dość wyraźnie uległy swoim rywalkom. O wygranej zadecydował zacięty tie-break. Szczęście w końcówce dopisało Włoszkom, które zwyciężyły 15:13.

Menegatti/Allegretti – Kołosińska/Gałek 2:1
(16:21, 21:13, 15:13)

W meczu o trzecie miejsce Daria Paszek i Renata Bekier nie dały szans rywalkom pokonując je 2:0. Przewaga Polek była szczególnie widoczna w pierwszej partii. W drugim secie rywali zagrały nieco pewniej, jednak nie wystarczyło to, aby doprowadzić do trzeciego seta.

Paszek/Bekier – Riedel/Schneider 2:0
(21:12, 21:17)

W półfinałach mężczyzn polska para Wojtasik/Leźnicki pokonała Hiszpanów Castizo/Bouza . W finale rywalami Polaków byli Ukraińcy Samoday/Popov, którzy wygrali mecz półfinałowy z parą Dziadkou/Vishneuski 2:1.

Castizo/Bouza – Wojtasik/Leźnicki 0:2
(21:23, 18:21)

Samoday/Popov – Dziadkou/Vishneuski 2:1
(21:14, 18:21, 15:11)

W meczu finałowym w każdym z setów toczyła się wyrównana i bardzo zacięta walka. Polacy, którzy byli turniejową jedynką, zwyciężyli w pierwszym secie, jednak w drugim lepsi okazali się rywale z Ukrainy. O złocie zadecydował wyrównany tie-break, w którym polscy plażowicze udowodnili, że są w świetnej dyspozycji.

Samoday/Popov – Wojtasik/Leźnicki 1:2
(18:21, 21:17, 13:15)

źródło: cev.lu, inf. własna