Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Wyniki pierwszego dnia turnieju w Japonii

Kwal. do MŚ 2010: Wyniki pierwszego dnia turnieju w Japonii

x - [stare] Mistrzostwa świata (M) 2010

Trwa męski turniej kwalifikacyjny III rundy do Mistrzostw Świata 2010. W japońskim Komaki rywalizują cztery drużyny: gospodarze, Iran, Korea Południowa oraz Kazachstan. Po pierwszych spotkaniach na czele tabeli znajdują się Japończycy.

Trudne zadanie mieli już w pierwszym dniu siatkarze z Iranu i Korei. Wprawdzie w pierwszym secie Koreańczycy dość łatwo zdobyli kilka punktów przewagi i wygrali do 19, to jednak druga partia była o wiele bardziej zacięta. Po nerwowej końcówce zwyciężyli Irańczycy i w setach był remis 1:1. Trzecia partia wyglądała podobnie do pierwszej. Siatkarze koreańscy zdołali wyjść na kilkupunktowe prowadzenie, które spokojnie utrzymali i dzięki temu wygrali 25:18. Role odwróciły się w czwartej partii, w której dość szybko przewagę uzyskali siatkarze Iranu. Wygrana do 17 pozwoliła im doprowadzić do tie-breaka. W nim obie ekipy, już dość zmęczone, zagrały wyrównanie, walcząc do końca. Szczęście sprzyjało jednak Irańczykom, którzy zwyciężyli 15:12.

Najlepszym siatkarzem w ekipie irańskiej był Mohammad Mohammadkazem, który zdobył 23 punkty. Wśród Koreańczyków 24 „oczka" zanotował na swoim koncie Chul-Woo Park.

Iran – Korea 3:2
(19:25, 25:22, 18:25, 25:17, 15:12)

Iran: Marouf Lakrani, Mousavi Eraghi, Zarini, Nadi, Keshavarzi, Mohammadkazem Oraz Attar (Libero), Andalib, Nazari Afshar, Mahdavi, Bakhsheshi
Korea: Yun, Kang, Park, Kim, Han, Shin oraz Yeo (libero), Hwang, Kim, Ha

Nieco łatwiejsze zadanie mieli w pierwszym dniu Japończycy. Już w pierwszej partii widać było, że są lepiej dysponowali niż zespół Kazachstanu. Spokojna gra i wyjście na kilka punktów przewagi pozwoliło im wygrać do 20. W drugiej partii Kazachowie ruszyli ambitnie do walki i okazało się, że są w stanie sprostać rywalom. Wygrana w drugiej partii była jednak niewystarczająca. W dwóch kolejnych partiach gospodarze odzyskali kontrolę nad grą i szczególnie w czwartym secie było widać, że są bardzo pewni siebie.

W zespole japońskim 19 punktów zdobył Tatsuya Fukuzawa, zaś 18 Kunihiro Shimizu. Wśród Kazachów najlepiej punktowali Marat Imangaliyev – 13 oraz Anton Yudin – 12.

Japonia – Kazachstan 3:1
(25:20, 17:25, 25:21, 25:16)

Japonia: Usami, Matsumoto, Yamamura, Shimizu, Fukuzawa, Ishijima oraz Tanabe (libero), Abe, Maeda, Tomimatsu, Yoneyama
Kazachstan: Yudin, Gorbatkov, Imangaliyev, Stepanov, Rubtsov, Suleimenov oraz Stulov (libero), Stolnikov, Yembulayev, Mironenko, Suleimenov