Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Argentyńczycy na czele turnieju

Kwal. do MŚ 2010: Argentyńczycy na czele turnieju

x - [stare] Mistrzostwa świata (M) 2010

W San Luis rozpoczął się męski turniej kwalifikacyjny do MŚ 2010. Po pierwszym dniu rywalizacji prowadzą Argentyńczycy, którzy pokonali Boliwię bez straty seta. Trudniejsze zadanie mieli Kolumbijczycy, którzy do zwycięstwa potrzebowali pięciu setów.

W meczu Chile i Kolumbii po pierwszych dwóch setach wydawało się, że ci pierwsi mają zwycięstwo w kieszeni. W pierwszej partii szybko uzyskali prowadzenie i wygrali do 17, zaś w drugiej wygrali po zaciętej walce w końcówce. Prowadzili jednak 2:0 i w trzecim secie ponownie doszło do wyrównanej końcówki. Chilijczycy nie wykorzystali okazji i ten set padł łupem Kolumbii, która w kolejnej partii nabrała wiatru w żagle. Kolumbijczycy doprowadzili di tei-breaka, a w nim poszli za ciosem i, po uzyskaniu kilkupunktowej przewagi, zwyciężyli do 11.

W zespole kolumbijskim 25 punktów zdobył Alexander Moreno. Wśród Chilijczyków 16 „oczek" zapisał na swoim koncie Sebastian Gevert.

Chile – Kolumbia 2:3
(25:17, 25:23, 23:25, 18:25, 11:15)

Chile: Lopez, Parraguirre T., Parraguirre M., Santos, Gevert S., Gevert J. oraz Loureiro (libero), Salem, Salinas, Pesenti
Kolumbia: Jimenez, Martinez, Moreno, Olarte, Zapata, Vanegas oraz Velasquez (libero), Mosquera, Vinasco

Żadnych problemów z pokonaniem Boliwii nie mieli Argentyńczycy. W dwóch pierwszych setach rywale zdobyli po 15 punktów, zaś w trzecim Argentyńczycy nie pozwoli przekroczyć granicy 10 „oczek". Był to mecz jednostronny i bez historii.

W zespole zdobywanie punktów rozłożyło się pomiędzy wszystkich zawodników. 9 punktów zanotował na swoim koncie Ocampo, 7 Porporatto, zaś po 6 Spajić i Pereyra. W zespole Boliwii najlepiej punktował Meruvia – 11.

Argentyna – Boliwia 3:0
(25:15, 25:15, 25:10)

Argentyna: Filardi, Ocampo, Scholtis, Porporatto, Spajić, de Cecco oraz Gonzalez (libero), Gonzalez D., Pereyra, Garcia
Boliwia: Chipunavi, Lazarte, Cossio, Guachalla, Meruvia, Calvo oraz Martinez (libero), Perez, Sotez, Langidey