Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > „Azzurri” na mistrzostwa Europy

„Azzurri” na mistrzostwa Europy

fot. archiwum

Trener reprezentacji Włoch Andrea Anastasi ogłosił czternastoosobowy skład, który walczyć będzie we wrześniowych mistrzostwach Europy w Turcji. - Drużyna jest w stanie stawić czoła najlepszym - zapewnia włoski szkoleniowiec.

Z zespołu, który zajął drugiej miejsce w VII Memoriale Huberta Wagnera, a następnie trenował w Mantowie, niepewni swego występu w Turcji byli tylko przyjmujący Simone Parodi i środkowy Rocco Barone . Miejsce w „14" było tylko dla jednego z nich. Ostatecznie trener Andrea Anstasi postanowił zabrać ze sobą pięciu przyjmujących. Tym samym młody środkowy Vibo Valentii zmagania swoich kolegów oglądać będzie w telewizji. – Osobom postronnym kwestia, którego z tych dwóch zawodników zabrać na mistrzostwa mogła wydawać się oczywista, jednak zapewniam, że decyzja nie była łatwa. Rocco Barone dołączył do grupy dopiero w ciągu ostatnich czterech tygodni, jednak ciężko i wytrwale pracował. To młody, utalentowany zawodnik i poczynił znaczne postępy – podkreślał trener Anastasi.

Jedziemy na mistrzostwa Europy po długich, dobrych przygotowaniach. Drużyna jest w stanie stawić czoło najlepszym. Naszym celem jest co najmniej podium, mimo, że droga ku niemu wiedzie pod górę, bowiem mamy bardzo mocnych rywali w grupie – mówił włoski szkoleniowiec.

Włosi znaleźli się w grupie D, tzw. „grupie śmierci". Przeciwnikami „Azzurrich" będą reprezentacje Bułgarii, Serbii oraz Czech. Na (dobry?) początek pojedynek z Bułgarami.Ostatni z trzech meczów towarzyskich przeciwko zespołowi Niemiec (wygrany przez włoskich siatkarzy 3:2) wyłonił prawdopodobny wyjściowy skład, którym reprezentacja Włoch przystąpi do walki w pierwszych meczach europejskiego czempionatu: Vermiglio, Łasko, Cernic, Savani, Sala, Birarelli, Manià (libero).

Skład reprezentacji Włoch na mistrzostwa Europy:

Rozgrywający:
Valerio Vermiglio (Lube Banca Macerata)
Dragan Travica (Acqua Paradiso Montichiari)

Środkowi
Emanuele Birarelli (Itas Diatec Trentino)
Francesco Fortunato (Bre Banca Lannuti Cuneo)
Andrea Sala (Itas Diatec Trentino)

Libero:
Andrea Bari (Itas Diatec Trentino)
Loris Manià (Pallavolo Modena)

Atakujący
Mauro Gavotto (Acqua Paradiso Montichiari)
Michał Lasko (Marmi Lanza Verona)

Przyjmujący
Matej Cernic (RPA-LuigiBacchi.it Perugia)
Alberto Cisolla (Lube Banca Macerata)
Matteo Martino (Lube Banca Macerata)
Simone Parodi (Bre Banca Lannuti Cuneo)
Christian Savani (RPA-LuigiBacchi.it Perugia)

źródło: federvolley.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved