Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ kadetów: Porażka Polaków z Indiami

MŚ kadetów: Porażka Polaków z Indiami

x - [stare] Mistrzostwa świata kadetów 2009

Podopieczni Grzegorza Rysia nieudanie rozpoczęli rywalizację we włoskim Jesolo. Biało-czerwoni po bardzo zaciętym spotkaniu ulegli reprezentacji Indii 2:3. Aby myśleć o wyjściu z grupy nasi kadeci będą musieli okazać wyższość nad zespołami Rosji i Brazylii.

Początek spotkania był dość zacięty, jednak już na pierwszej przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzili 8:4. Skuteczna gra Polaków sprawiała, że z każdą kolejną akcją ich przewaga stawała się coraz wyraźniejsza (15:8). Przy stanie 21:12 naszym kadetom przytrafił się przestój. Niewymuszone błędy zmusiły trenera Grzegorza Rysia do wzięcia czasu. Po przerwie biało-czerwoni nie pozwolili Hindusom na dalsze odrabianie strat. Ostatecznie pewnie wygrali premierową odsłonę 25:18, a seta zakończył blok Piotra Haina. Najwięcej punktów w polskiej ekipie zdobył Miłosz Hebda – 5, a rywale oddali podopiecznym Grzegorza Rysia aż 11 oczek po własnych błędach.

W pierwszych akcjach drugiej partii oba zespoły grały cios za cios. Taka sytuacja utrzymywała się do pierwszej przerwy technicznej, po której Hindusom udało się odskoczyć na trzy „oczka" (12:9). W dalszej części seta podopieczni Grzegorza Rysia nie potrafili dogonić zespołu Indii. Przy stanie 18:22 biało-czerwoni zdobyli trzy punkty z rzędu, ale to było za mało, aby przechylić szalę zwycięstwa w tym secie na swoją korzyść. W zaciętej końcówce Hindusi popisali się skutecznym blokiem na Wojciechu Ferensie i zwyciężyli do 24.

Trzecia odsłona już od początku nie układała się po myśli podopiecznych Grzegorza Rysia. Już na pierwszej przerwie technicznej rywale prowadzili 8:5, a przez dalszą część seta utrzymywali wypracowaną przewagę. W końcówce zwiększyli ją nawet do pięciu „oczek" (21:16). Ostatecznie trzeci set padł łupem Hindusów 25:18, a Polacy, aby marzyć o zwycięstwie musieli wygrać dwie kolejne odsłony.

Na początku czwartego seta niewielką przewagę miał zespół Indii, ale biało-czerwonym szybko udało się odrobić straty i wyjść na prowadzenie 8:7. W kolejnych akcjach podopieczni Grzegorza Rysia zwiększyli swoją przewagę do trzech „oczek" (12:9). W dalszej fazie seta Polacy utrzymywali kilkupunktową przewagę, a w końcówce jeszcze ją powiększyli. Ta odsłona zakończyła się przekonującym zwycięstwem Buchowskiego i spółki 25:18 i o tym, która z drużyn okaże się lepsza miał zadecydować tie break.

Piąta partia rozpoczęła się dobrze dla Hindusów, bowiem po kilku chwilach prowadzili już 3:0. Jednak to biało-czerwoni przy zmianie stron mieli niewielką przewagę (8:7). Następnie walka toczyła się punkt za punkt, ale ostatecznie to indyjska drużyna okazała się lepsza.

Polska – Indie 2:3
(25:18, 24:26, 18:25, 25:18, 13:15)

Polska: Buchowski (8pkt.), Hebda (23), Szczurek (3), Ferens (4), Hain (13), Dryja (3), Kaczmarek (libero) oraz Kowalski (3), Mika (11), Kalembka (9), Piotrowski i Długosz

Indie: Ranjit (5), Rawikumar (20), Vaishnav (11), Gurjant (7), Navjit (13), Omverr (18), Kanagaraj (libero) oraz Jhon