Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Trzy polskie pary w półfinale

ME U-20: Trzy polskie pary w półfinale

Kinga Kołosińska

Kolejny dzień Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej do lat 20 był udany dla biało-czerwonych. Do półfinału awansowały Daria Paszek i Renata Bekier, a także Kinga Kołosińska i Beata Gałek. O medale powalczy również duet Wojtasik/Leźnicki.

Młoda polska para w trzeciej rundzie zdołała pokonać włoski duet Menegatti/Allegretti rozstawiony z numerem ósmym. O ile w pierwszym secie trwała wyrównana walka, o tyle w drugiej odsłonie para Paszek/Bekier zwyciężyła pewnie do 13 i awansowała do półfinału.

Paszek/Bekier (20) – Menegatti-Allegretti (8) 2:0
(21:19, 21:13)

Druga polska, żeńska para biorąca udział w ME pokonała czeski duet Galova/Machova, jednak walka w drugim secie trwała do ostatniej piłki, a para Kołosińska/Gałek musiała zdobyć aż 35 „oczek", aby zejść z boiska z wygraną. W następnym pojedynku Polki zmierzyły się z kolejną czeską parą – Bonnerova-Hermannova , która została rozstawiona z numerem 3. Również ten pojedynek zakończył się sukcesem naszego duetu. W obu setach walka trwała cios za cios, ale w końcówkach więcej zimnej krwi zachowały biało-czerwone i dzięki temu udało im się okazać wyższość nad Czeszkami. Kolejnym przeciwnikiem pary Kołosińska/Gałek był rosyjski duet rozstawiony z "5" – Raevskaya/Alova. Polki, po trzech setach walki zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i również zapewniły sobie miejsce w półfinale.

Kołosińska/Gałek (2) – Galova/Machova (21) 2:0
(21:12, 35:33)

Kołosińska/Gałek (2) – Bonnerova/Hermannova (3) 2:0
(25:23, 22:20)

Kołosińska/Gałek – Raevskaya/Alova 2:1
(21:17, 19:21, 15:11)

W półfinale kibiców czeka "bratobójczy" pojedynek. Naprzeciw siebie staną obie polskie pary. W drugim półfinale duet Riedel/Schneider zmierzy się z Włoszkami Menegatti/Allegretti .

Kolejnej porażki doznał drugi, polski, męski duet Wojciech Sowiak i Michał Makowski . Biało-czerwoni rozstawieni z numerem 19 nie sprostali parze duńskiej. Mimo, że pierwsza partia padła łupem młodych polaków, to w dwóch następnych górą byli bracia Kaszas . Przegrana z Duńczykami sprawiła, że biało-czerwoni pożegnali się już z turniejem.

Sowiak/Makowski (19) – Kaszas S./Kaszas O. (12) 1:2
(27:25, 17:21, 12:15)

W trzeciej rundzie Damian Wojtasik i Marek Leźnicki ulegli rozstawionej z numerem piątym ukraińskiej parze Samoday-Popov . Mecz był bardzo zacięty, ale w końcówkach obu partii górą byli rywale biało-czerwonych.

Wojtasik/Leźnicki (1) – Samoday-Popov (5) 0:2
(18:21, 19:21)

Jako następni na drodze polskiej pary do finału stanęli Duńczycy – Oliver i Sebastian Kaszas , pogromcy pary Sowiak/Makowski . Tym razem Polacy grali zdecydowanie lepiej od rywali i zwycięstwo 2:0 zapewniło im miejsce w półfinale.

Kaszas O./Kaszas S. – Wojtasik/Leźnicki 0:2
(16:21, 18:21)

W półfinale Polacy będą walczyć z rozstawioną z numerem 7 hiszpańską parą Castizo/Bouza .