Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour w Hadze: Zwycięstwo i porażka Polaków

World Tour w Hadze: Zwycięstwo i porażka Polaków

x - [stare] Swatch FIVB World Tour 2009

W I rundzie, przedostatniego już w tym roku, turnieju z cyklu World Tour zwycięstwo odnieśli tylko Fijałek z Prudlem. Natomiast pierwszej porażki doznali Kądzioła i Szałankiewicz, którzy nie mogą sobie już pozwolić w tym turnieju na wpadkę.

Pierwszy set spotkania z udziałem Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla przebiegał pod dyktando naszych siatkarzy. Polacy kontrolowali przebieg tej odsłony od początku i wygrali do 14. W kolejnym secie nie było już jednak tak łatwo. O drugiej partii Grzesiek odpowiedział krótko: Rywale bardziej zaryzykowali zagrywką i przy mocnym wietrze, jaki dziś wieje w Hadze poganiali nas troszeczkę po boisku. Jednak mieliśmy dwa punkty przewagi i kontrolowaliśmy ten mecz ". Zapytany o kolejnych rywali (Herrera/Gavira) i chęć rewanżu za porażkę z tą parą w Starych Jabłonkach, Fijałek dodał: Wszystko okaże się na boisku. Przy takich warunkach każdy ma równe szanse i zobaczymy, kto lepiej je wykorzysta .

Fijałek/Prudel – Hupfer/ Schroffenegger 2:0
(21:14, 22:20)

Druga z naszych par regularnie grająca w turniejach rangi światowej niestety rozpoczęła turniej od porażki. Z wyżej notowanymi Szwajcarami Heyer/Heuscher nasi zawodnicy powalczyli tylko w pierwszym secie. Porażka na przewagi 21:23 w pierwszym secie to było chyba wszystko, na co było stać w tym meczu Polaków. Druga partia zakończyła się pewnym zwycięstwem pary rozstawionej w Hadze z "szóstką".

Kądzioła/Szałankiewicz – Heyer/Heuscher 0:2
(21:23, 11:21)

źródło: fijalek-prudel.pl, inf. własna