Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pracowity wrzesień siatkarzy Trefla

Pracowity wrzesień siatkarzy Trefla

fot. archiwum

Siatkarze Trefla Gdańsk 16 sierpnia wyjechali na obóz szkoleniowy do Kielnarowej. We wrześniu wezmą udział w trzech turniejach sparingowych i zaprezentują się swojej publiczności. Trudno jednak liczyć, że sukces przyjdzie równie gładko jak dwa lata temu.

Kiedy w sezonie 2006/2007 Trefl Gdańsk pojawił się w drugiej lidze, jego skład personalny nie pozostawiał żadnych wątpliwości co do awansu. Był na tyle mocny, że aż do czasu awansu do PlusLigi wyglądał mniej więcej tak samo, a roszady miały miejsce jedynie na stanowisku szkoleniowca. Wtedy drużyna była doskonale zgrana.

Zawodnicy byli doświadczeni i jako "starzy wyżeracze" częstokroć właśnie swoim doświadczeniem przykładali się do sukcesów. Obecnie Trefl dysponuje zupełnie nowym zespołem, którego średnia wieku wynosi około 22 lata.

Do atakującego Dawida Suskiego oraz środkowego Waldemara Świrydowicza dołączyli rozgrywający Maciej Gorzkiewicz (Avia Świdnik) i Waldemar Kaczmarek (Delecta Bydgoszcz), środkowi Bartosz Węgrzyn (Avia Świdnik) i Artur Ratajczak (juniorzy), przyjmujący Michał Żuk (AZS Nysa), Andrzej Skórski (AZS Politechnika Warszawska), Maciej Naliwajko (juniorzy), Michał Chaberek (AZS Olsztyn) i Rafał Sobański (juniorzy), atakujący Daniel Wilk (Energetyk Jaworzno) i Paweł Gajowczyk (juniorzy), a także Michał Żurek (MOS Wola Warszawa).W pierwszej kolejce (10 października) Trefl będzie pauzował, a tydzień później zainauguruje ligę meczem wyjazdowym z BBTS Bielsko-Biała. Pierwszy mecz u siebie, podobnie jak dwa lata temu, rozegra z Avią Świdnik. Wtedy spotkanie zakończyło się porażką 2:3. Młode wilki Jerzego Strumiły będą chciały pewnie udowodnić, że historia nie musi się powtarzać.

Przed startem ligi siatkarze Trefla mają jeszcze pracowity wrzesień. W pierwszy weekend miesiąca w Babimoście zmierzą się w turnieju z Orłem Międzyrzecz (I liga), Jokerem Piła (I liga) i GTPS Gorzów (I liga). Te same drużyny pojawią się w Memoriale Jerzego Świątkiewicza w Gorzowie (19-20 września). W międzyczasie gdańszczanie udadzą się do Suwałk, gdzie zagrają m.in. ze Ślepską Suwałki (I liga), Pronarem Parkiet Hajnówka (I liga) i Flamingo-Volley Wilno.

Autorką tekstu jest Katarzyna Wirkowska

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved