Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Dwie polskie pary w III rundzie

ME U-20: Dwie polskie pary w III rundzie

Kinga Kołosińska

W Grecji trwają ME do lat 20 w siatkówce plażowej. Wszystkie polskie pary zakończyły szczęśliwie fazę grupową i awansowały do dalszych gier. Po południu i wieczorem rozgrywane były spotkania I i II rundy. Dwie nasze pary awansowały do III rundy.

Kinga Kołosińska i Beata Gałek na zakończenie fazy grupowej zmierzyły się z parą ukraińską Chekmaryova/Samoday. Rywalki rozstawione były dziewięć miejsc niżej, jednak w drugim secie sprawiły naszym siatkarkom trochę kłopotów. Szczęśliwie Polki zwyciężyły do 18, a cały mecz 2:0.

Kołosińska/Gałek – Chekmaryova/Samoday 2:0
(21:13, 21:18)

Para Paszek i Bekier dziś po południu rozegrała swój ostatni mecz grupowy. Ich rywalkami były Litwinki Ieva/Ruta. Polki nie miały problemów z pokonaniem Litwinek. W obu setach wychodziły na bezpieczną przewagę i ostatecznie zwyciężyły 2:0. Przypomnijmy, że w pierwszym dniu Polki wygrały dwa mecze i są pewne awansu do I rundy.

Ieva/Ruta – Paszek/Bekier 0:2
(10:21, 15:21)

Fazę grupową mają także za sobą obie męski pary. Damian Wojtasik i Marek Leźnicki zakończyli ją tracąc tylko seta. W ostatnim pojedynku pokonali braci z Danii Kaszas O./Kaszas S., którzy rozstawieni byli z numerem 12. Duńczycy okazali się wymagającymi przeciwnikami, szczególnie w tie-breaku.

W I rundzie Polacy zmierzą się z parą grecką Aristopoulos/Mittas, która została rozstawiona z numerem 6. Przypomnijmy, że Grecy grali w grupie z drugą polską parą i w pojedynku tych teamów górą byli biało-czerwoni.

Wojtasik/Leźnicki – Kaszas/Kaszas 2:1
(16:21, 21:11, 15:12)

Team Wojciech Sowiak/Michał Makowski wczoraj zanotował jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Młodzi siatkarze musieli zatem maksymalnie się skoncentrować w meczu z ekipę z Norwegii Antonsen/Gamlemoen. Udało się zwyciężyć bez straty seta i awansować do dalszych gier.

Antonsen/Gamlemoen – Sowiak/Makowski 0:2
(16:21, 18:21)

W I rundzie Sowiak i Makowski zagrali z turniejową piątką – Ukraińcami Samoday/Popov. Niestety rywale okazali się mocniejsi od biało-czerwonych, choć w pierwszym secie Polacy walczyli do samego końca i mało brakło, aby to oni wygrali tę partię.

Polacy jednak nie żegnają się z turniejem. Mają jeszcze szanse wspiąć się po drabince. Ich najbliższymi przeciwnikami będą Hadrava/Gucky.

Samoday/Popov – Sowiak/Makowski 2:0
(21:19, 21:12)

Mecz w I rundzie mają też za sobą Damian Wojtasik i Marek Leźnicki. Polscy siatkarze zagrali z Grekami – Aristopoulos/Mittas i, jak można się było spodziewać, zwyciężyli bez żadnych przeszkód.

W II rundzie Polacy zagrali z turniejową ósemką – Niemcami Flüggen/Drößler. Polska turniejowa jedynka idzie jak burza. Także w spotkaniu z parą niemiecką Wojtasik i Leźnicki nie stracili seta. Wprawdzie pierwsza partia była nerwowa w końcówce, jednak po zwycięstwie 21:19 w drugim secie biało-czerwonym poszło już znacznie łatwiej.

Wojtasik/Leźnicki – Aristopoulos/Mittas 2:0
(21:13, 21:12)

Wojtasik/Leźnicki – Flüggen/Drößler 2:0
(21:19, 21:16)

I rundę w turnieju pań mają za sobą oba polskie teamy. Świetnie spisały się Paszek i Bekier, które pokonały 2:0 i wysoko w setach Greczynki Tassou/Moraitidou, które rozstawione były z numerem 6.

Młode Polki bardzo dobrze spisują się w tegorocznych mistrzostwach. W II rundzie zagrały z turniejową trójką – Czeszkami Bonnerova/Hermannova. Pojedynek nie był łatwy i wymagał od Polek sporego nakładu sił. Po porażce w pierwszej partii, w drugiej, po zaciętej końcówce, udało się zwyciężyć. Tie-break także biało-czerwone rozegrały po swojej myśli i tym samym awansowały do III rundy.

Paszek/Bekier – Tassou/Moraitidou 2:0
(21:14, 21:9)

Bonnerova/Hermannova – Paszek/Bekier 1:2
(18:21, 21:19, 10:15)

Trudnego zadania nie miały także Kołosińska i Gałek. Ich rywalkami także były Greczynki, ale rozstawione z numerem 22. Polki szczególnie dobrze zagrały w pierwszym secie, w którym ich rywalki zdobyły tylko 10 punktów.

Kołosińska/Gałek – Karavi/Pasiali 2:0
(21:10, 21:14)

Po drabince przegranych będą wspinać się Kinga Kołosińska i Beata Gałek. W II rundzie nasze panie przegrały 1:2 z Włoszkami – Menegatti/Allegretti. Po dość wysokiej porażce w pierwszej partii, druga okazała się wyrównana i zacięta. Po walce na przewagi wygrały Polki, jednak w tie-breaku końcówka okazała się szczęśliwa dla rywalek.

Menegatti/Allegretti – Kołosińska/Gałek 2:1
(21:11, 24:26, 15:12)