Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Jerzy Mróz: Chętnie wrócę do Olsztyna, ale…

Jerzy Mróz: Chętnie wrócę do Olsztyna, ale…

fot. archiwum

... pod warunkiem, że dojdę do porozumienia z władzami miasta. Każdy chyba woli, żeby impreza odbywała się gdziekolwiek w Polsce, niż gdyby przestała istnieć - mówi Jerzy Mróz, organizator Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Michał Koronowski: Warto było wyprowadzić turniej z Olsztyna do Łodzi?

Jerzy Mróz, prezes Fundacji im. Huberta Wagnera: Bez wątpienia tak. Starałem się przy okazji promować także Olsztyn. Na każdym pucharze, na każdej statuetce, które otrzymały drużyny, znajdował się mały herb Olsztyna. Można powiedzieć, że mała część naszego miasta była w Łodzi. Promocja byłaby jeszcze skuteczniejsza, m.in. za sprawą billboardów, ale nie otrzymałem od władz Olsztyna potrzebnych na ten cel 80 tys. zł.

Trybuny podczas łódzkiego turnieju często było puste. Czy hala na 13 tys. osób nie przerosła możliwości imprezy?Podczas czterech dni zmagań, na widowni Areny najmniej, bo 3800 osób zasiadło w sobotę [w czwartek 4600, w piątek 4200 – red.]. Proszę mi powiedzieć, jak w olsztyńskiej Uranii pomieścić tylu kibiców? Ostatniego dnia, w niedzielę, było aż 10800 widzów. Taką frekwencję w Olsztynie możemy zrobić w trzy lata trwania memoriału. Z całym szacunkiem dla Olsztyna, ale w żadnym mieście województwa warmińsko-mazurskiego turnieju nie mogłoby obejrzeć naraz tylu kibiców.

W poniedziałkowej "Gazecie" Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Polsatu zarzucił organizatorom, że pustki na trybunach to efekt chorobliwej ambicji działaczy…

Szkoda mi pana Kmity, ponieważ nie był na memoriale w Łodzi, nic nie widział, a tak to opisał. To przykre, że kala swoje gniazdo. Niech lepiej napisze, w jaki sposób w Olsztynie pomieściłby jednego dnia prawie 11 tys. kibiców.

A nie uważa pan, że ceny biletów na zawody były zbyt wygórowane?

Czy 50-60 zł to drogo za cały dzień oglądania tak utytułowanych drużyn [m.in. Włochy, Hiszpania i Serbia – red.]? Jeżeli ktoś chce przyjść, to i tak przyjdzie. Inny nie kupiłby biletu nawet za 10 zł. Przypominam, że w Olsztynie wejściówki były po 50-70 zł. Wówczas nie było narzekań, a Urania była pełna. Można wręcz powiedzieć, że ceny obniżyłem, bo w niedzielę były trzy mecze w cenie od 60 do 80 zł. A proszę wziąć pod uwagę, że bilet na mecz reprezentacji Polski w Lidze Światowej kosztował 120 zł.

Przenosząc turniej do Łodzi zostawił pan sobie jednak furtkę, że może wrócić na Warmię i Mazury…

To nie ja, a miasto zostawiło sobie taką furtkę. Jeżeli dojdziemy do porozumienia, chętnie wrócę z turniejem. Gdybym otrzymał po dwieście tysięcy od miasta i marszałka, o Łodzi nie byłoby nawet mowy. A tak miałem związane ręce. Każdy chyba woli, by Memoriał Wagnera był gdziekolwiek w Polsce, niż gdyby nie miał się odbyć wcale.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved