Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finał plażówki w okrojonym zestawieniu

Finał plażówki w okrojonym zestawieniu

fot. archiwum

Zawody z cyklu Grand Prix Radomia wkroczyły w decydującą fazę. Uczestnikom pozostał do rozegrania jeszcze tylko turniej finałowy. Podczas wakacyjnej kanikuły radomscy miłośnicy plażówki zbierali punkty w siedmiu turniejach eliminacyjnych.

Zawody organizowane przez Radomskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej odbywały się podczas weekendów na zmianę nad zalewem na Borkach i na terenie ośrodka wypoczynkowego w Toporni. Poziom sportowy poszczególnych turniejów był zróżnicowany. Narzekali nieco zawodnicy, którzy zwracali uwagę na nie najlepsze warunki do gry na piasku. Głównie chodziło o stan boisk nad zalewem na Borkach, które mocno eksploatowane – nie tylko przez uczestników Grand Prix – oględnie mówiąc, straciły swój blask.

W Toporni rozegrano ostatni turniej eliminacyjny. Zwyciężył duet: Jan Ślażyński i Karol Ślażyński. Na drugim miejscu uplasowali się Maciej Filipowicz/Piotr Dominiak, a najniższy stopień podium przypadł Adrianowi Kucharczykowi i Rafałowi Majewskiemu. Do walki przystąpiło 10 zespołów z Radomia, Wolanowa i Przytyka. Po zakończeniu zawodów poznaliśmy listę graczy, którzy awansowali do turnieju masters. Jak poinformował sędzia główny GP Roman Fomin, nie wszyscy najlepsi zagrają jednak w sobotę o tytuły mistrzów Radomia.

Niektórzy mają inne obowiązki. A to przygotowują się z zespołami halowymi do nowego sezonu, a to mają egzaminy na studiach. Jednak wzorem lat poprzednich organizujemy finał z udziałem ośmiu par – powiedział Roman Fomin. Zawody odbędą się w Toporni. Początek w sobotę o godz. 10:00. Zespoły powalczą systemem każdy z każdym. O zwycięstwie zadecyduje jeden set, rozgrywany do 15 punktów.Klasyfikacja punktowa po 7 turniejach:

1. Michał Koryciński, Sylwester Janek – po 170 pkt
2. Damian Słomka – 140 pkt
3. Sebastian Sobczak, Paweł Wlazło – po 100 pkt
4. Mariusz Lechnio – 90 pkt, 5. Jan Ślażyński – 85 pkt
6. Maciej Filipowicz, Piotr Dominiak – po 80 pkt
7. Bartłomiej Kiernoz, Bartłomiej Koryciński – po 70 pkt
8. Jakub Bucki, Karol Ślażyński – po 60 pkt

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved