Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Skład Bułgarów na Mistrzostwa Europy

Skład Bułgarów na Mistrzostwa Europy

fot. archiwum

Bułgarzy, podobnie jak inne drużyny biorące udział w Mistrzostwach Europy kończą przygotowania, a trener Silvano Prandi listę 14 zawodników, którzy w Turcji będą walczyć o medal. Wcześniej jednak Bułgarzy sprawdza swoją formę w meczach z gospodarzami.

Obecny sezon jest pierwszym, w którym reprezentację Bułgarii prowadzi włoski szkoleniowiec – Silvano Prandi. Tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej nie może jednak zaliczyć do udanych. Bułgarzy zajęli w nich bowiem dopiero 9. miejsce. Słabszy rezultat bez wątpienia jest konsekwencją roszad w kadrze, jakie w ciągu całych rozgrywek dokonywał Prandi. Swoją szanse dostali nie tylko młodzi i dobrze zapowiadający się zawodnicy jak choćby Teodor Bogdanov czy Tsvetan Sokolov, ale także doświadczeni, którzy od kilku lat nie występowali w kadrze, np. Svetozar Ivanov. Największym zaskoczeniem wydaje się jednak decyzja Prandiego o rezygnacji z Plamena Konstantinowa. Trener Bułgarów uznał, że wieloletni kapitan nie zdoła powrócić do formy po przebytej kontuzji. Tym samym kapitanem został Vlado Nikolov.

Wszystkie te roszady miały wpływ na ostateczny kształt kadry na zbliżające się Mistrzostwa Europy. Możliwość zabrania na Mistrzostwa aż 14 zawodników otworzyła drogę do kadry Vladislavowi Iwanowowi, który być może dostanie szanse gry. Theodore Salparov dochodzi bowiem do siebie po kontuzji. Młody libero dostał już swoją szansę podczas turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata, gdzie udanie zastąpił Salparova. Wybrańcy włoskiego szkoleniowca już jutro wylecą do Izmiru, gdzie 28 i 30 września rozegrają mecze kontrolne z gospodarzami. Następnie przeniosą się do Istambułu, gdzie walczyć będą drużyny grupy D. Turcy okazali się bardzo gościnni i zapewnili swoim sparingpartnerom zakwaterowanie w 5-gwiazdkowym hotelu Hilton.

Skład Bułgarów na Mistrzostwa Europy:
Rozgrywający:
Andrey Zhekov (Patras – Grecja)
Georgi Bratoev (Levski-Siknoko – Bułgaria)Atakujący:
Vladimir Nikolov (Cuneo – Włochy)
Tsvetan Sokolov (Trento – Włochy)

Środkowi:
Hristo Tsvetanov (Emerald Lokomotiv – Rosja),
Krasimir Gaydarski (Levski-Siknoko – Bułgaria)
Victor Yosifov (Czarne more – Bułgaria)
Teodor Todorov (CSKA Sofia – Bułgaria)

Przyjmujący:
Matey Kaziyski (Trentino – Włochy)
Todor Aleksiev (Emerald Lokomotiv – Rosja)
Metodi Ananiev (Levski-Siknoko – Bułgaria)
Valentin Bratoev (Levski Siconco – Bułgaria)

Libero:
Teodor Salparov (Dynamo Moskwa – Rosja)
Vladislav Iwanow (Lewski-Siknoko – Bułgaria)

źródło: gong.bg, inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved