Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przedsezonowe plany Pamapolu

Przedsezonowe plany Pamapolu

fot. archiwum

Siatkarze Pamapolu Wieluń przygotowują się do pierwszego sezonu w PlusLidze na zgrupowaniu w Kępnie. To już drugi obóz siatkarzy z Wielunia w tym miejscu. - W ubiegłym sezonie Kępno okazało się dla nas szczęśliwe - śmieje się trener Damian Dacewicz.

Wszystkie drużyny, które przygotowywały się do swoich rozgrywek w tym mieście odniosły sukces. Nam też się udało w poprzednim sezonie, więc i ten chcielibyśmy zakończyć sukcesem.

Zawodnicy podchodzą z optymizmem do nowego sezonu i nowych wyzwań. Na zgrupowaniu stawiła się w komplecie czternastka zawodników O razu rozpoczęli intensywne przygotowania. Chłopcy dobrze przepracowali okres indywidualnych przygotowań przed obozem – chwali swoich podopiecznych Benita Gabor , fizjoterapeutka Siatkarza – Nie ma w drużynie poważniejszych kontuzji czy urazów, wszyscy są w dobrej formie, gotowi do pracy. Nie mamy też problemów z powakacyjną kondycją. W czasie kontrolnego biegania wszyscy mieli prawidłowe tętno, co znaczy, że nikt nie męczy się zbyt szybko i wszyscy mogą trenować na tym samym poziomie .

Cieszę się, że znowu jestem w klubie – mówi Maciej Zajder, który wakacje przepracował na zgrupowaniach Kadry B – Bardzo odpowiada mi atmosfera w zespole, klimat, jaki tworzy się na treningach. Brakował mi tego .Jeżeli uda się utrzymać ten poziom zgrania, jaki mieliśmy w ubiegłym roku, to wszystko będzie dobrze – dodaje drugi z kadrowiczów Grzegorza Wagnera, Mikołaj SarneckiNajważniejsze będzie, żebyśmy się rozumieli i dogadywali przynajmniej tak dobrze jak w ubiegłym sezonie. Nie powinno to być trudne, bo większość teamu jest ta sama, a nowi zawodnicy, mam nadzieję, wniosą do zespołu doświadczenie i ogranie, którego nam brakuje. Myślę, że w takim składzie i układzie utrzymanie się w Pluslidze jest jak najbardziej w naszym zasięgu.

Podobnego zdania jest nowy środkowy Pamapolu Marcin Nowak, który do Wielunia przyszedł z Bydgoszczy. – Ja dopiero zacząłem treningi z tym zespołem, ale podoba mi się to co już zobaczyłem. Na zgrupowania panuje bardzo pozytywny klimat, a na treningach widać, że jest to drużyna z "zębem". Zapowiada się więc ostra walka w sezonie. Łatwo nie sprzedamy skóry nikomu.

Przed beniaminkiem Plusligi jeszcze przed rozpoczęciem sezonu dużo grania. Trener Damian Dacewicz zdradza plany sparingowe zespołu wymieniając jednym tchem, z pamięci, bez terminarza: Na początek chcielibyśmy, zaraz po zakończeniu obozu, zagrać z jakimś zespołem I Ligi. Oni już niedługo rozpoczynają swoje rozgrywki, wiec na pewno taki sparing przyda się obu drużynom, ale na razie nie mogę podać konkretów. Potem zagramy dwa mecze z AZS-em Częstochowa. 12.09 w Kępnie i 16.09 w Rudnikach Wieluńskich. Dwa dni później weźmiemy udział w turnieju we Włoszech. Zagrają tam dwa zespoły serie A1 i jedne serie A2 oraz drużyna ze Słowenii. Następnie 24.09 w Kluczborku zagramy z Delectą Bydgoszcz, a 26.09 w u siebie w Wieluniu chcielibyśmy podjąć ekipę Politechniki Warszawa, choć tu nie mam jeszcze stuprocentowej pewności, czy to spotkanie się odbędzie. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem sezonu, 2 i 3 października zagramy w turnieju w Radomiu, o Puchar Prezydenta tego miasta. Mam nadzieje, że przywieziemy go do Wielunia. – kończy szkoleniowiec beniaminka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved