Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Politechnika się wzmacnia i kończy kompletowanie składu

Politechnika się wzmacnia i kończy kompletowanie składu

fot. archiwum

Powoli dobiega końca kompletowanie składu z drużynie Neckermann AZS Politechniki Warszawskiej, która w ostatnim czasie wzmocniła się o kolejnego zawodnika. Do trójki przyjmujących dołączył wychowanek MOS Wola Warszawa, Witold Pawlewicz.

Kiedy zmęczeni ligą zawodnicy skończyli sezon, działacze stołecznych „Inżynierów" wzięli się ostro do pracy. W klubie rozpoczęto budowanie drużyny, która jesienią ruszy w kolejnych rozgrywkach PlusLigi. Niestety nie udało się w Warszawie zatrzymać jednego z objawień ligi, Iurija Gladyra, który wybrał ofertę z Kędzierzyna-Koźla. Zrezygnowano z usług Jarosława Teplinga, Karela Kvaśniczki i Wiktora Położewicza. Długo nad propozycją przedłużenia kontraktu zastanawiał się Andrzej Skórski, który ostatecznie zdecydował się na przejście do Trefla Gdańsk.

Początkowo lukę po Skórskim miał wypełnić reprezentant Australii, Nathan Roberts, jednak kiedy rozmowy utknęły w martwym punkcie, działacze ze stolicy postanowili szukać dalej. Wybór padł na dwudziestoletniego siatkarza MOS-u Wola Warszawa, Witolda Pawlewicza, który podpisał w AZS-em czteroletni kontakt. – Zawsze inwestowaliśmy w młodzież – mówi członek zarządu AZS Politechniki Warszawskiej, Marcin Bańcerowski.To przyniosło efekty, nasi młodzi siatkarze reprezentowali w tym roku Polskę na arenie międzynarodowej. To spory sukces – dodaje.

Pawlewicz był gorąco polecany przez trenera MOS Wola Warszawa i byłego kapitana AZS-u Politechniki Warszawskiej, Piotra Szulca. Sam niejednokrotnie wcześniej trenował z zespołem z PlusLigi. Czy sobie poradzi? Przed nim wiele pracy. O miejsce w pierwszej szóstce będzie będzie musiał walczyć z Rafałem Buszkiem , Serhiy`em Kapelusem i Jakubem Radomskim.Witek to student naszej uczelni. Będzie musiał pogodzić naukę z grą w siatkówkę. Nie jest to łatwe, ale to ambitny zawodnik, wierzę, że sobie poradzi – komplementuje zawodnika Bańcerowski.W zespole na testach przebywa były zawodnik Skry Bełchatów, Paweł Maciejewicz. Zatem czy on dołączy do zespołu? – Wszystko będzie zależało od pieniędzy. Na dzień dzisiejszy nadal szukamy sponsorów. Chcemy wzmacniać zespół, ale musi to wynikać z konkretów finansowych, a nie naszych zachcianek – tłumaczy członek zarządu Politechniki. – Mamy stabilny budżet dzięki sponsorowi strategicznemu, firmie Neckermann, ale nie pozwala on na wzmocnienia. Jeśli znajdą się podmioty, które będą chciały wesprzeć warszawską siatkówkę, wówczas pomyślimy o kolejnych zawodnikach – kończy Marcin Bańcerowski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved