Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Udany dzień polskich par

ME U-20: Udany dzień polskich par

plażówka mężczyzn

W Grecji rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej do lat 20. Startują w nich cztery polskie pary: w turnieju męskim Wojtasik/Leźnicki i Sowiak/Makowski, a w turnieju żeńskim Paszek/Bekier oraz Kołosińska/Gałek.

Kinga Kołosińska i Beata Gałek trafiły do grupy B żeńskiego turnieju. Polskie siatkarki rozstawione są z numerem 2. W pierwszym spotkaniu nie miały większych problemów, aby pokonać team z Holandii Mol/van der Mark 2:0. Jeszcze dziś Polki zagrały drugie spotkanie, tym razem z parą z Rumunii Bercea/Tataran, która rozstawiona jest z numerem 14. Takie te rywalki nie sprawiły Polkom kłopotów. W każdym z setów nasze siatkarki osiągały bezpieczną przewagę, której nie oddały do ostatniego gwizdka.

Kołosińska/Gałek – Mol/van der Mark 2:0
(21:18, 21:5)

Kołosińska/Gałek – Bercea/Tataran 2:0
(21:13, 21:12)

Druga żeńska ekipa, Renata Bekier i Daria Paszek, rozpoczęła swój udział w ME do lat 20 o godzinie 13:00 miejscowego czasu. Ich pierwszymi rywalkami były siatkarki z Raevskaya/Alov z Rosji, które zostały rozstawione z numerem 5. Poli nie miały łatwego zadania. Pierwszego seta przegrały do 15, jednak w dwóch kolejnych udało im się rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść. W drugim spotkaniu Polki ponownie trafiły na wymagające rywalki z Włoch. Ponownie biało-czerwone musiały rozegrać trzy sety i to właśnie one cieszyły się po ostatnim gwizdku.

Raevskaya/Alova – Paszek/Bekier 1:2
(21:15, 19:21, 13:15)

Menegatti/Allegretti – Paszek/Bekier 1:2
(13:21, 21:9, 10:15)

Turniej męski dobrze rozpoczął się dla teamu Damian Wojtasik/Marek Leźnicki. Polacy są turniejową jedynką, a w pierwszym spotkaniu gładko pokonali parę gospodarzy Kogkalidis/Lamprinos 2:0. Drugi mecz grupowy z Rumunami Bala/Mehedinteanu nie był łatwy, jednak ostatecznie Polakom udało się wygrać bez straty seta.

Wojtasik/Leźnicki – Kogkalidis/Lamprinos 2:0
(21:11, 21:14)

Wojtasik/Leźnicki – Bala/Mehedinteanu 2:0
(24:22, 21:17)

W grupie F rywalizują Wojciech Sowiak i Michał Makowski. Polacy zostali rozstawieni z numerem 19., a ich pierwsi przeciwnicy z numerem 6. Była to grecka para Aristopoulos/Mittas. Młodzi Polacy pokonali gospodarzy bez straty seta i z optymizmem przystąpili do walki w drugim pojedynku. Para z Włoch, po wyrównanym spotkaniu, okazała się jednak lepsza.

Aristopoulos/Mittas – Sowiak/Makowski 0:2
(17:21, 18:21)

Castizo/Bouza – Sowiak/Makowski 2:0
(21:18, 21:17)