Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Rafał Buszek: Jesteśmy młodą drużyną

Rafał Buszek: Jesteśmy młodą drużyną

fot. archiwum

Polska B podczas VII Memoriału Huberta Wagnera zajęła 5. miejsce, pokonując Hiszpanię 3:0. - Na pewno graliśmy dużo lepiej niż w poprzednich spotkaniach i cieszymy się z tego zwycięstwa - powiedział Strefie Siatkówki Rafał Buszek.

Sprawiliście polskim kibicom miłą niespodziankę wygrywając 3:0 z Hiszpanią.

Rafał Buszek: Na pewno cieszymy się z tego spotkania. Bardzo chcieliśmy wygrać. Wiadomo, że tamte poprzednie dwa mecze troszeczkę nam się nie układały, popełnialiśmy dużo błędów seriami i wynik był taki jaki był, a dzisiaj Hiszpanie zagrali troszeczkę słabiej i wykorzystywaliśmy ich błędy. Na pewno graliśmy dużo lepiej niż w poprzednich spotkaniach i cieszymy się z tego zwycięstwa.

Z czego wynikała ta lepsza gra?Myślę, że troszeczkę nam się ta gra zaczęła układać. Wczoraj i przedwczoraj to tak nie wyglądało, każdy się denerwował przed tą publicznością i tak zestresowani wychodziliśmy, a jak już przegrywaliśmy, to wiadomo, każdy był podłamany i nie wychodziło.

Kibice nie powinni was stresować, przecież bardzo fajnie was dopingowali, to na pewno wam pomogło?

Tak, tylko każdy chce się pokazać. Jesteśmy młodą drużyną, także dla prawie wszystkich to są pierwsze mecze przed taką publicznością i myślę, że jak się za bardzo chce, to czasem nie wychodzi.

Macie za sobą mecze z trzema dosyć silnymi drużynami, jakbyś je porównał?

Na pewno najlepszy mecz był z Hiszpanią, bo wyciągnęliśmy troszeczkę wniosków ze spotkania z reprezentacją Włoch, która bardzo szanowała piłkę. To jest właśnie taki włoski styl grania, że oni nie popełniali błędów, tylko czekali aż przeciwnicy to zrobią. Na pewno dużo dał nam ten mecz. Tutaj każda reprezentacja jest bardzo mocna i każda z nich to jest wielkie „coś" dla nas. Na pewno miło będziemy wspominać te mecze.

Przy okazji zbieracie tutaj bardzo cenne doświadczenie.

Na pewno i o to zresztą chodzi, żebyśmy zdobywali doświadczenie w takich meczach.

Hiszpania wypadła tutaj zaskakująco słabo, to są aktualni mistrzowie Europy, czy nie jest to trochę zastanawiające?

Na pewno, jako mistrzowie Europy powinni grać w finale z reprezentacją Polski, ale tak to jest. Ktoś musiał przegrać, Chińczycy wczoraj sprawili niespodziankę, podobną do naszej i niestety Hiszpania zagrała o piąte miejsce.

To była niespodzianka, bo podobno przygotowywaliście się na mecz z Chinami a nie akurat z Hiszpanią?

Myślę, że każdy spodziewał się, że Chińczycy zagrają o piąte miejsce. Wiadomo, że Hiszpanie to utytułowana drużyna i aktualni mistrzowie Europy. Wszyscy już wiedzieli przed meczem, że będzie mecz o piąte miejsce, że zagramy z Chinami. Dla nas to było duże zaskoczenie.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved