Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwszy sparing Avii Świdnik

Pierwszy sparing Avii Świdnik

fot. archiwum

Od tygodnia świdniczanie przebywają na obozie w Zawoi. W sobotę "żółto-niebiescy" zmierzyli się w sparingu z MOS Będzin. Obie ekipy zdołały rozegrać trzy sety i tylko część czwartego. Trener Lemieszek nie jest jeszcze zadowolony z gry podopiecznych.

Z powodu szybko upływającego czasu, zarezerwowanego na zajęcia w hali, pod koniec czwartej partii, przy prowadzeniu Będzina 19:14, drużyny musiały zakończyć spotkanie. Do tej chwili Avia prowadziła 2:1. – Pewnie byśmy przegrali tego seta, zatem nasz pierwszy sprawdzian formy zakończył się nietypowym wynikiem jak na siatkówkę wynikiem – remisem 2:2 – mówi szkoleniowiec Krzysztof Lemieszek.Uważam, że granie po czterech tygodniach zajęć to zdecydowanie za wcześnie. Nie było to jeszcze to, o czym marzymy.

Na obozie siatkarze nie mają czasu narzekać na nudę. W rozkładzie dnia są zajęcia na siłowni, praca w hali, wyjścia w góry. W pierwszym tygodniu już dwukrotnie zespół zdobywał szczyty. Podczas jednej z takich wycieczek urazu pleców nabawił się rozgrywający Rafał Grabarczyk.Zawodnik ani się nie przewrócił, ani też potknął. Nie wiadomo skąd ten uraz się wziął, objawy wskazują na przewianie – relacjonuje trener. – Na szczęście od czterech dni nad formą Rafała pracuje nasz masażysta. Liczymy, że już w poniedziałek rozgrywający powróci do zajęć.

Niedziela była dla drużyny czasem regeneracji utraconych sił. Siatkarze skorzystali z odnowy biologicznej w profesjonalnym SPA w Bukowinie Tatrzańskiej. – Nasz Nałęczów przy tym ośrodku to małe "jeziorko". Myślę, że każdemu z nas chwile relaksu były bardzo potrzebne – dodaje szkoleniowiec.Powrót ze zgrupowania zaplanowany został na piątek w nocy. W sobotę i niedzielę Avia weźmie już udział w turnieju o Puchar Burmistrza Hajnówki. Za przeciwników podopieczni trenera Lemieszka będą mieć Pronar Parkiet Hajnówkę, Ślepsk Suwałki, Fart Kielce oraz zespół AS Białołęka.

Avia Świdnik – MKS MOS Będzin 2:2

Avia: Makowski, Dziewit, Jarosz, Jaskulski, Malicki, Pawłowski, Kowalski (libero) oraz Wójcicki, Guz, Baranowski, Kurek i Sadowski

 

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved