Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Osmany Juantorena wraca na parkiet

Osmany Juantorena wraca na parkiet

fot. archiwum

Po trzech latach rozbratu z siatkówką Kubańczyk Osmany Juantorena zakończył karencję za rzekomy doping i uzyskał od FIVB zgodę na powrót do gry. W nowym sezonie ligowym będzie klubowym kolegą Michała Winiarskiego i Łukasza Żygadło w Trentino.

Prezes Itasu Diatec Trentino – klubu, którego barw będzie bronił kubański przyjmujący skwitował decyzję światowych władz krótko: – Przypadek paradoksalny, zwyciężył zdrowy rozsądek.

Tuż przed mistrzostwami świata w Japonii Juantorena w dość niespodziewanych okolicznościach został wykluczony z czynnej siatkówki, bo w jego krwi wykryto środki dopingujące i sterydy. Tak przynajmniej głosiła oficjalna nota kubańskiej federacji.

Nie brakowało jednak głosów, że Kubańczycy spreparowali wyniki badań swojego reprezentanta, by w ten sposób uniemożliwić mu ucieczkę z kraju i emigrację do Italii. Jeśli tak faktycznie było, zniszczyły temu ponadprzeciętnie uzdolnionemu graczowi równo trzy lata siatkarskiej kariery. Bo choć od ponad roku Osmany Juantorena trenuje z wicemistrzem Włoch z Trentino, dopiero teraz udało się włoskim włodarzom nakłonić FIVB by zezwoliło 24-letniemu siatkarzowi powrócić do gry.To koniec największego koszmaru w moim życiu i jednocześnie początek nowej kariery siatkarskiej. Było niezwykle ciężko trenować przez trzy lata nie znając swojej przyszłości i nie wiedząc, czy kiedykolwiek będzie mi dane wrócić na boisko – zadeklarował szczęśliwy Juantorena.

autor: Ilona Kobus

więcej w serwisie plusliga.pl

 

źródło: plusliga.pl, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved