Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Lozano odkrył karty

Lozano odkrył karty

fot. archiwum

13 wybrańców Raula Lozano uda się do Włoch, by tam zakończyć przygotowania do zbliżających się Mistrzostw Europy. Nasi zachodni sąsiedzi sprawdzą formę Włochów - czwartej drużyny Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Obecny sezon reprezentacyjny jest bez wątpienia nie tylko bardzo ciężki, ale także bardzo udany dla Niemców. Nasi zachodni sąsiedzi, pod wodzą nowego szkoleniowca, w tym roku zwyciężyli w Lidze Europejskiej, wywalczyli kwalifikację do przyszłorocznych Mistrzostw Świata oraz uczynili pierwszy krok, pokonując Meksyk, aby wystąpić w przyszłorocznej edycji Ligi Światowej. Przed nimi jednak najważniejsza impreza tego roku – Mistrzostwa Starego Kontynentu. Podopiecznym Raula Lozano przyjdzie się zmierzyć m.in. z reprezentacją Polski. Z pewnością niewiele łatwiejsze zadanie co w meczu z biało-czerwonymi czeka ich w konfrontacji z pozostałymi rywalami grupowymi – Turcją i Francją. W związku z tym argentyński szkoleniowiec pracuje ze swoimi podopiecznymi nad jak najwyższą formą. Okres przygotowań do Mistrzostw Europy zakończy pobyt niemieckiej drużyny we włoskiej Mantui.

Niemcy udadzą się do Włoch 25 sierpnia i spędzą tam cztery dni, podczas których zaplanowane są trzy mecze z reprezentacją Włoch – dwa sparingi oraz jeden oficjalny mecz (zaplanowany na 28 sierpnia, godzina 20.30).

Do Italii nie pojedzie znany z polskich parkietów Björn Andrae , który w tym czasie będzie walczył wraz z Marcusem Poppem w finałach Mistrzostw Niemiec w siatkówce plażowej. – Chcielibyśmy wygrać pierwsze spotkanie. W kolejnym zmierzymy się z parą Brink/Reckermann, która jest zdecydowanym faworytem tych Mistrzostw. Jeżeli zajmiemy siódme miejsce, będziemy zadowoleni z rezultatu – przyznał niemiecki zawodnik.Raul Lozano zdecydował się zabrać do Turcji tych zawodników, którzy kilka dni temu dwukrotnie pokonali w kwalifikacjach do Ligi Światowej reprezentację Meksyku. To właśnie ci zawodnicy, bez Andrae, udadzą się do Mantui. Wśród szczęśliwców, poza wspomnianym już Björnem Andrae, znalazł się jeszcze jeden zawodnik, którego mogliśmy oglądać na polskich parkietach – Eugen Bakumovski.

Skład Niemców na mecze w Mantui oraz na Mistrzostwa Europy:
Patrick Steuerwald (Generali Haching – Niemcy)
Ferdinand Tille (Generali Haching – Niemcy)
Eugen Bakumovski (Generali Haching – Niemcy)
Max Günthör (Generali Haching – Niemcy)
Georg Grozer (VfB Friedrichshafen – Niemcy)
Marcus Böhme (VfB Friedrichshafen – Niemcy)
Markus Steuerwald (VfB Friedrichshafen – Niemcy)
Robert Kromm (Verona – Włochy)
Georg Wiebel (Noliko Maaseik – Belgia)
Jochen Schöps (Iskra Odintsovo – Rosja)
Simon Tischer (Olympiakos Pireus – Grecja)
Dirk Westphal (Taranto – Włochy)
Björn Andrae (Vibo Valentia – Włochy) – dołączy do drużyny po finale Mistrzostw Niemiec w siatkówce plażowej.

źródło: inf. własna, volley.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved