Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Karol Kłos: Każda akcja jest ważna

Karol Kłos: Każda akcja jest ważna

Karol Kłos

Reprezentacja Polski B w meczu o 5. miejsce w VII Memoriale Huberta Wagnera pokonała 3:0 zespół Hiszpanii. Młodzi siatkarze nie ukrywali radości, tym bardziej, że był to dla nich ostatni turniej w tym sezonie reprezentacyjnym.

Widać było w waszym zespole w meczu z Hiszpanią dużą energię.

Karol Kłos: No tak, nakręciliśmy się trochę na nich (śmiech). Zaczęło nam wszystko wychodzić. Emocje już opadły po meczach z Włochami oraz Serbami i się udało.

Analizowaliście dokładniej te dwa pierwsze mecze czy zostało to odłożone?

Jest to na razie jako materiał odłożone. Nie było czasu tak na gorąco tego analizować. Teraz też mieliśmy bardzo krótką przerwę między meczem z Serbami a tym z Hiszpanią, bo ten graliśmy wcześnie rano.

Według ciebie o zwycięstwie zadecydował konkretny element?

Myślę, że były to wola walki i determinacja przede wszystkim.

Widać podczas meczów, że każdy zdobyty punkt was cieszy. Mobilizujecie się każdą wygraną akcją…

Ja powiem tak osobiście, że staram się w każdym meczu cieszyć z gry i z każdego pojedynczego punktu, bo o to w tym sporcie chodzi. Każda akcja jest ważna, choć nie chcę mówić, że najważniejsza.

Zwycięstwo z mistrzami Europy cieszy, nawet jeśli nie zagrali tym samym składem?

Myślę, że tak, chociaż właśnie Hiszpanie nie wystąpili tutaj w swoim najmocniejszym składzie. Ale mimo wszystko to są wciąż mistrzowie Europy, więc zmiennicy też grają na wysokim poziomie. Bardzo nas cieszy ta wygrana 3:0, szczególnie ten drugi set, który się udało wywalczyć. Miło się kończy turniej wygrywając.

Memoriał jest waszym ostatnim wspólnym turniejem w tym roku. Jakie są twoje plany?

Teraz dostaję tydzień wolnego, a potem już spokojnie wracam do klubu i skupiam się na grze w Politechnice.