Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Aland: Triumf Nummerdora i Schuila

WT Aland: Triumf Nummerdora i Schuila

fot. archiwum

W Aland zakończył się kolejny turniej z cyklu Swatch FIVB World Tour. W czwórce kobiet aż trzy pary pochodziły z Brazylii. Wśród mężczyzn nie było żadnego medalu dla Brazylii. Wygrali Holendrzy, a trzecie miejsce zajęli Niemcy Klemperer/Koreng.

Mecz o trzecie miejsce zapowiadał się emocjonująco i taki był. Ricardo Santos, który z powodu kontuzji swojego partnera, Emanuela Rego występuje w turniejach z różnymi partnerami, tym razem grał z Pedro. W meczu o trzecie miejsce Brazylijczycy musieli zmierzyć się z Niemcami Klempererem i Korengiem. Pierwszego seta do 19 wygrali Niemcy. Siatkarze z Brazylii nie mieli jednak zamiaru się poddać i w drugim secie zwyciężyli do 16. W tie – breaku znowu minimalnie lepsi byli Niemcy, co odwzorował wynik: 15:13.


Ricardo-Pedro BRA [4] Klemperer-Koreng GER [8] 1-2

(19-21, 21-16, 13-15)

W finale odbył się pojedynek pomiędzy mistrzami świata, Brinkiem i Reckermannem a utytułowanymi zarówno na hali, jak i na piasku Holedrami Nummerdorem i Schuilem. Od początku zawodnicy w zimnej Finlandii grali bardzo dobrze i równo. Odwzorował to wynik. Pierwszego seta wygrali Niemcy na przewagi, do 21. W drugim pewniej zagrali Holendrzy i w konsekwencji zwyciężyli do 15. W tie – breaku lepsi byli Nummerdor z Schuilem, jednak pod koniec seta Brink z Reckermannem minimalnie zredukowali przewagę przeciwników. Ostatecznie wygrali Holendrzy, zdobywając kolejny złoty medal z cyklu World Tour.Brink/Reckermann – Nummerdor/Schuil 1:2
(23:21, 15:21, 11:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved