Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sobczak/Słomka poza najlepszą czwórką

Sobczak/Słomka poza najlepszą czwórką

plażówka mężczyzn 3

Sebastiana Sobczaka i Damiana Słomkę od czołowej "czwórki" rozgrywanego w Radomiu finałowego turnieju Pucharu Polski w siatkówce plażowej dzieliła jedna wygrana. Radomsko-przysuski duet miał dwie szanse, w obu przypadkach rywale okazali się jednak silniejsi.

Sebastian Sobczak /Damian Słomka ostatecznie sklasyfikowani zostali na miejscach 5-6, co i tak uznać należy za spory sukces.

W pierwszym przypadku na drodze radomsko-przysuskiej pary stanął team wicemistrzów Polski Dominik Witczak /Damian Lisiecki . W drugim Marek Leźnicki /Piotr Janiak . W piątek Sebastian Sobczak/Damian Słomka pokonali swoich rywali w trzech setach. Tym razem lepsi okazali się przeciwnicy. Mecz miał niecodzienny przebieg. Z powodów burzy został przerwany po pierwszym secie. Zawodnicy na boiskach pojawili się po ponad godzinie. Niestety, nie odmieniło to losów pojedynku. Marek Leźnicki/Piotr Janiak wygrali 2:0 (21:16, 21:17).

Ogromną szansę na ćwierćfinał mieli również Bartłomiej Koryciński i Bartłomiej Kiernoz . Niestety, w decydującym pojedynku pogromcami wicemistrzów Polski juniorów okazali się … Marek Leźnicki/Piotr Janiak, wygrywając 2:0 (21:18, 21:17). Radomianie ostatecznie sklasyfikowani zostali na miejscach 7-8, co również należy uznać za spore osiągnięcie.

Dziś rozegrane zostaną decydujące spotkania finałowego turnieju Pucharu Polski w siatkówce plażowej. W półfinale zmierzą się: Grzegorz Klimek/Rafał Szternel – Marek Leźnicki/Piotr Janiak i Damian Lisiecki/Dominik Witczak – Przemysław Jeton/Michał Bernyś. Mecze rozpoczną się o godz. 9.30. Wielki finał zaplanowano na godz. 12.30. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Plac Jagielloński. Emocji z pewnością nie zabraknie.

źródło: SportRadom.pl