Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Podopieczni Grzegorza Wagnera pokonują mistrzów Europy

Podopieczni Grzegorza Wagnera pokonują mistrzów Europy

Memoriał Huberta Wagnera

W pojedynku o 5. miejsce VII Memoriału Huberta Wagnera reprezentacja Polski B niespodziewanie łatwo w trzech setach zwyciężyła ekipę Hiszpanów. Obecni mistrzowie Europy jedynie w drugim secie nawiązali wyrównaną walkę z biało-czerwonymi.

Początek pierwszego seta rozpoczął się po myśli podopiecznych Grzegorza Wagnera . Po bloku na Casilli prowadziliśmy już 6:3. Niestety po kilku błędach własnych naszych zawodników, to gościom udało się wyjść na jednopunktowe prowadzenie 9:8. Autowy atak Mikołajczaka oraz błąd w przyjęciu Kubiaka wysunęły Hiszpanów na prowadzenie 11:8. Polakom udało się dogonić swojego rywala, głównie za sprawą fatalnych pomyłek siatkarzy z Półwyspu Iberyjskiego. Na drugą przerwę techniczną nasi gracze schodzili, prowadząc 16:14. Dobra gra Mikołajczaka (as i kontra) oraz błąd podopiecznych Julio Velasco w ataku dały nam prowadzenie 19:14. Gospodarze nie wypuścili już tego prowadzenia, wygrywając ostatecznie pierwszą partię 25:20.

Kolejna odsłona tego spotkania była już o wiele bardziej wyrównana. Po pomyłkach w przyjęciu podopiecznych trenera Wagnera, rywale prowadzili już 13:9. Jednak kilka skutecznych bloków naszej ekipy przywróciło poprzedni stan rzeczy i na tablicy świetlnej widniał już wynik 14:14. Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Przyjezdni prowadzili już 24:21 i było niemal pewne, że to oni zwyciężą tę partię. Tymczasem dwie efektowne czapy Buszka i mieliśmy remis po 24. Ten fragment meczu był popisem gry blokiem naszych siatkarzy. Seta zakończyła fantastyczna "ściana" postawiona przez Polaków na hiszpańskim atakującym Palharinim . Wygrywamy 27:25.

Blok był tym elementem, który przybliżył naszych siatkarzy do wygranej w trzeciej partii, a co za tym idzie w całym spotkaniu. To właśnie w głównej mierze dzięki temu elementowi prowadziliśmy już w niej 11:6. W grze Polaków nastąpił jednak mały przestój, bowiem goście "doszli" ich na jedno oczko (12:11). Później nastąpiło przebudzenie polskiej drużyny. Po skutecznej kontrze Kubiaka było już 18:13. Nasi zawodnicy nie odali prowadzenia w tej odsłonie, wygrywając ją do 21 i tym samym sprawiając niemałą niespodziankę, pokonując aktualnych jeszcze mistrzów Europy.

Polska B – Hiszpania 3:0
(25:20, 27:25, 25:21)

Polska B : Buszek, Kłos, Kosok, Kubiak, Mikołajczak, Drzyzga, Zatorski (libero) oraz Janeczek
Hiszpania : G. Falasca, Hernan, Perres, Palharini, Salas, Casilla, Valido (libero) oraz Perez, Torres i Noda