Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Soja/Samul bez medalu, tytuł mistrzowski dla Niemek

MŚ U-19: Soja/Samul bez medalu, tytuł mistrzowski dla Niemek

x - [stare] Mistrzostwa świata w plażówce 2009

Nie udało się polskiej parze - Izabeli Soi oraz Oldze Samul zdobyć brązowego medalu na MŚ U-19. W meczu o trzecie miejsce Polki uległy w tie-breaku parze rosyjskiej Ushkova/Sukhareva. Złoto zawisło na szyjach niemieckiej pary Bieneck/Aulenbrock.

Od początku mecz pomiędzy tymi ekipami był bardzo wyrównany. Po wczorajszej przegranej Soja i Samul chciały za wszelką cenę wygrać „finał pocieszenia". Pierwszy krok do tego celu został zrealizowany – pierwszego seta Polki wygrały do 19.

Zdenerwowane i lekko podłamane Rosjanki twardo zaczęły drugiego seta. Wyszły na kilka punktów prowadzenia, a w pewnym momencie było już 12:8 dla rywalek. Polki wtedy przebudziły się i wyrównały stan spotkania do 12:12. Zdobyły nawet jedno oczko przewagi. Dzięki tej wspaniałej serii powróciły do gry w tym secie. Niestety Rosjanki ponownie przycisnęły i wypracowały trzypunktową różnicę (19:16). Nie dały sobie więc wydrzeć zwycięstwa w tym secie i wygrały go do 18.

Pierwsze trzy punkty tie-breaku zdobyły Polki. Dwa kolejne jednak należały do Rosjanek i z trzypunktowa przewaga została zniwelowana do jednego. W kolejnej fazie seta kibice zgromadzeni w Turcji oglądali szarpaną grę. Polki uciekały, a Rosjanki je doganiały. Nadszedł moment, gdy Ushkova /Sukhareva wyszły na dwupunktową przewagę (10:8). Kolejne oczko również należało do rywalek.. Na nieszczęście Polek Rosjanki wciąż się rozkręcały. Decydującą odsłonę wygrały do 10 i zdobyły brązowy medal, a Soja/Samul zajęły czwarte miejsce.

Ushkova/Sukhareva – Soja/Samul 2:1
(19:21, 21:18, 15:10)

Mecz finałowy pomiędzy parą niemiecką Bieneck /Aulenbrock a Rosjankami Chaika /Karapischenko był dość jednostronny. Jedynie w pierwszym secie Chaika i Karapischenko próbowały nawiązać walkę. Udało im się ugrać 18 punktów. W drugim Niemki zagrały jeszcze lepiej i zwyciężyły do 15 i zostały młodzieżowymi mistrzyniami świata do lat 19.

Bieneck/Aulenbrock – Chaika/Karapischenko 2:0
(21:18, 21:15)