Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zbigniew Bartman najlepiej punktującym w meczu z Chinami

Zbigniew Bartman najlepiej punktującym w meczu z Chinami

fot. archiwum

W porównaniu do spotkania z Hiszpanią, w pojedynku z Chinami trener Daniel Castellani dokonał w pierwszej szóstce kilka zmian. Na boisku od początku pojawili się m.in. Zbigniew Bartman i Łukasz Kadziewicz. Ten pierwszy okazał się najlepiej punktującym.

Popularny "Zibi" zdobył w meczu z Chinami 19 punktów, w tym w tym 4 z zagrywki oraz 2 blokiem. W sumie jego skuteczność wyniosła 46%. 9 "oczek" zanotował na swoim koncie Marcel Gromadowski, który na boisku pojawił się w trzecim i czwartym secie. Tyle samo punktów (w tym jedna z zagrywki i dwa blokiem) zdobył Michał Ruciak, który w całym meczu pauzował w trzeciej partii.

Na przyjęciu najlepiej spisali się w tym pojedynku Krzysztof Ignaczak oraz Zbigniew Bartman. Polski libero miał skuteczność na poziomie 78%. Jeśli chodzi natomiast o idealne przyjęcie wyniosło ono 33%. Bartman przyjmował ze skutecznością 73% (27% idealnego).

Choć Polacy wykonali w całym meczu 8 asów serwisowych, to popełnili na zagrywce aż 15 błędów. Ich rywale w tym elemencie pomylili się 10 razy, a tylko dwa razy udało im się wykonać asa.Wśród podopiecznych Jianana Zhou najwięcej punktów zanotował na swoim koncie Jianjun Cui – 13, co wyniosło 43% skuteczności. Tuż za nim uplasował się Chunlong Liang, który zdobył 10 punktów. Jedno "oczko" mniej zdobył kapitan zespołu Qiong Shen.


źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved