Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Reprezentacja Chin wygrywa z Hiszpanią

Reprezentacja Chin wygrywa z Hiszpanią

Memoriał Huberta Wagnera

Z pojedynku o drugą pozycję w grupie A Memoriału Huberta Wagnera między Chinami a Hiszpanią, obronną ręką wyszła drużyna z Azji. Mistrzowie Europy zdołali zwyciężyć tylko w jednym secie, w pozostałych w końcówkach przewaga była po stronie Chińczyków.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli zawodnicy reprezentacji Chin. Ataki Kun Jiang i zepsuta zagrywka Guillermo Falaski doprowadziły do stanu 2:4. Atak z drugiej linii Rodrigueza w kolejnej akcji oraz blok hiszpańskiego przyjmującego pomogły szybko doprowadzić do wyrównania (4:4). Błędy popełnione przez Hiszpanów przed pierwszą przerwą techniczną dały ponowne prowadzenie Chińczykom 5:8. Po przerwie toczyła się gra punkt za punkt, zepsute zagrywki po obu stronach siatki przeplatały się z atakami kończonymi w pierwszej akcji. W ekipie Hiszpanii punktowali Rodriguez i Garcia-Torres , w drużynie rywali – Hongmin Bian . Dwupunktowe prowadzenie uzyskali podopieczni trenera Velasco , po ataku Casilli (18:16). Atak ze środka reprezentacji Chin zmniejszył różnicę punktową. Hiszpański trener, chcąc uspokoić grę swojej drużyny, natychmiast poprosił o przerwę. W decydującej fazie seta Hiszpanie nie byli jednak w stanie utrzymać prowadzenia. Po zablokowanym ataku Rodrigueza reprezentanci Chin doprowadzili do wyrównania. Końcówka partii to wymiana punkt za punkt. Pewnie grający G.Falasca efektownym atakiem zakończył kontrę swojego zespołu, a w ostatniej akcji równie skutecznie zaatakował Rodriguez dając swojej drużynie prowadzenie w spotkaniu 1:0.

Drugi set rozpoczął się skutecznym atakiem Hiszpanów, a po ataku Qiong Shen było już 1:1. Następnie ataki Garcii-Torresa i blok Rodrigueza dały Hiszpanom jednopunktowe prowadzenie (4:3). Seria dobrych akcji w ataku pozwoliła zawodnikom z Chin uzyskać prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. Kolejna część tej partii to bardzo wyrównana gra obu drużyn, mimo licznych błędów na zagrywce i w rozegraniu (błąd M.Falaski ), żadna z drużyn nie osiągnęła większego prowadzenia (13:13). Ataki ze środka, oraz skuteczna gra w bloku reprezentacji Chin, po zablokowanym ataku Pereza , pozwoliły Chińczykom wyjść na prowadzenie (18:14). Hiszpanie próbowali jeszcze odrobić straty w tym secie, jednak po kolejnym wykorzystanym przez rywali kontrataku oraz zablokowanym ataku G.Fallaski , trener Velasco przeprowadził podwójną zmianę: z boiska  zeszli Guillermo i Miguel Angel Falasca. Jednak kolejno zablokowany atak ze środka Hiszpanów, autowe zagranie Pereza i zepsuta zagrywka Casilli dały reprezentantom Chin zwycięstwo 18:25 i wyrównanie (1:1) w całym spotkaniu.

Trzecia odsłona to zdecydowanie przewaga w ataku reprezentantów Chin. Autowy atak Casilli i zablokowane zagranie tego zawodnika w kolejnej akcji wywołały kolejną zmianę w ekipie Hiszpanów: w jego miejsce trener Velasco wprowadził Nodę . Na tym etapie seta Hiszpanie przegrywali już 2:5. Kolejne ataki wprowadzonego w tej partii przyjmującego reprezentacji Hiszpanii nieznacznie zmniejszyły dystans punktowy (5:8). Następnie toczyła się walka punkt za punkt, kolejno popełniane przez Hiszpanów błędy w ataku oraz zepsute zagrywki pomogły rywalom utrzymać dystans punktowy (10:15). W reprezentacji Chin kolejne ataki kończyli środkowy Hongmin Bian oraz przyjmujący Kun Jiang . (17:20). W końcówce seta zawodnicy z Chin nie dali sobie odebrać przewagi, głównie za sprawą kolejno popełnianych błędów własnych Hiszpanów: autowych ataki Garcii-Torresa i Rodrigueza . Efektowne zagranie z atakiem z drugiej linii zakończyło seta (21:25).

W ostatnim secie, podobnie jak w poprzedniej partii dość szybko prowadzenie uzyskała reprezentacja Chin. Autowy atak Pereza i błąd w ataku Rodrigueza doprowadziły do stanu (2:4). Skuteczny atak z drugiej linii Nody oraz punktowe zagranie Rodrigueza pozwoliły Hiszpanom doprowadzić do wyrównania (8:8.) Podopieczni trenera Velasco skutecznie grając w ataku nie pozwolili rywalom na osiągnięcie większej przewagi (11:11). Jednak zablokowany atak Palhariniego i zagranie w siatkę Pereza ponownie dały reprezentantom Chin przewagę punktową (11:13). Nawet przerwa, o którą poprosił szkoleniowiec reprezentacji Hiszpanii nie pomogła w usystematyzowaniu gry jego podopiecznych. Kolejne akcje w ataku reprezentacji Chin, zwiększyły prowadzenie do pięciu punktów (15:20). Hiszpanie podjęli jeszcze kolejną próbę odrobienia strat, jednak uniemożliwiła im to dobra gra środkowych reprezentacji Chin, która po kolejnym ataku z krótkiej wygrała seta (22:25) i cały mecz 1:3.

Dzięki zwycięstwu nad Hiszpanią podopieczni trenera Zhou Jianan zakończyli rywalizację grupową na drugiej pozycji i jutro w meczu o w meczu o trzecie miejsce zmierzą się z reprezentacją Serbii.

Hiszpania – Chiny 1:3
(26:24, 18:25, 21:25, 22:25)