Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Mikołajczak: Nie mamy nic do stracenia

Paweł Mikołajczak: Nie mamy nic do stracenia

fot. archiwum

W spotkaniu z Włochami Paweł Mikołajczak zdobył dziewięć punktów. On i jego koledzy podeszli do tego pojedynku bez obaw i momentami sprawiali rywalom nie lada kłopot. Dziś Polacy zagrają z Serbią, zaś po Memoriale czeka ich powrót do obowiązków w klubach.

Poziom turnieju jest wysoki, przyjechały bardzo dobre drużyny. Wiedzieliśmy, że ciężko będzie tu coś ugrać z Włochami. Wyszliśmy z nastawieniem, że nie mamy nic do stracenia i z seta na set było coraz lepiej. W trzecim niewiele zabrakło do zwycięstwa – stwierdził po meczu z Włochami Paweł Mikołajczak.Czego zabrakło? Ciężko powiedzieć. Może trochę zimnej krwi, choć walczyliśmy do końca, a to jest najważniejsze.

Z pozycji trybun widać było, że Polacy nie przestraszyli się Włochów. – Wiedzieliśmy, że musimy wyjść na luzie – potwierdza 21-letni zawodnik. – No i to się chyba udało. Respekt oczywiście mieliśmy, ale strachu być nie mogło. Wtedy nie byłoby z naszej strony dobrej gry.

Dla reprezentantów Polski B Memoriał Huberta Wagnera jest jednym z pierwszych turniejów, w którym mogą zaprezentować się przed szeroką publicznością. Paweł Mikołajczak przyznał, że pod względem organizacyjnym wszystko jest w całkowitym porządku. Z uśmiechem patrzył także w stronę trybun, na których doping podczas meczu Polska B – Włochy był momentami większy niż podczas spotkania pierwszej reprezentacji. – Kibice są super. Byli po naszej stronie, doping był głośny. Szczególnie w końcówce trzeciego seta.W rozmowie z Pawłem wróciliśmy na chwilę do lipcowej Uniwersjady, na której podopieczni Grzegorza Wagnera zajęli 7. miejsce. Nasz reprezentant przyznał, że ta pozycja ich nieco rozczarowała. – Zadecydował o tym w zasadzie jeden mecz, ten z Czechami, którzy nie byli od nas wyraźnie lepsi. Przypomnijmy, że w spotkaniu o 7. miejsce Polska pokonała Turcję 3:1.

Memoriał Huberta Wagnera jest dla kadry B ostatnim wspólnym występem w tym roku. Teraz młodzi siatkarze wracają do obowiązków związanych z przygotowaniem do nowego sezonu klubowego.

Na koniec zapytaliśmy Pawła Mikołajczaka jak wyglądają treningi pod okiem trenera Grzegorza Wagnera.To dobry trener. Dużo od nas wymaga i trzeba ciężko pracować. Jest coś takiego, że ze względu na trenera nieco mocniej mobilizujemy się w tym memoriale (śmiech). Z drugiej strony nie mamy presji, że musimy zająć tutaj określone miejsce. Jutro z Serbami też wyjedziemy na boisko z nastawieniem, żeby jak najwięcej ugrać.


źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved