Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Soja/Samul zagrają o brązowy medal

MŚ U-19: Soja/Samul zagrają o brązowy medal

x - [stare] Mistrzostwa świata w plażówce 2009

W  młodzieżowych mistrzostwach świata odbywających się w Alanyi Izabela Soja i Olga Samul przegrały w półfinale z parą rosyjską i jutro zagrają o brązowy medal turnieju. Inna polska para, Paszek/Bekier, pożegnała się z turniejem.

W pierwszym secie przez większą część tej partii obie ekipy grały dobrze i równo. Przy stanie 16:15 dla Australijek, zdobyły dwa punkty z rzędu, co dało im trzypunktową przewagę. Nasze reprezentantki jednak zdołały zniwelować ją do ponownie jednego punktu, a nawet doprowadzić do remisu 20:20. Izabela i Olga wyszły nawet na jednopunktową przewagę w grze na przewagi i to one były już w lepszej sytuacji. Po chwili jednak losy odwróciły się. Niestety na tyle, że o dwa punkty więcej zdobyły Australijki i wygrały pierwszą partię 24:22.

W drugim przez większą część seta można było zaobserwować równą grę punkt za punkt. Przy stanie 15:14 dla naszych siatkarek, Polki zdobyły jeszcze jeden punkt. Niestety chwilę później to już Australijki przeważały i wyszły na jednopunktową przewagę. Losy meczu znów odmieniły się, a nasze reprezentantki miały już piłkę setową. Niestety nie wykorzystały jej. Po wymianie kilku akcji udało im się jednak rozstrzygnąć seta na własną korzyść.

Tie – break całkowicie należał już do Polek. Szybko wyprowadziły sobie przewagę i kontrolowały seta od początku do końca, którego wygrały do 9.

Soja/Samul – Bartoli/Clancy 2:1
(22:24, 25:23, 15:9)

Nasza inna para na mistrzostwa, Daria Paszek i Renata Bekier przegrały swój mecz w 1/8 finału. Nasze reprezentantki okazały się minimalnie słabsze od Ukrainek Hrytsyuk/Basanova . Polki zajęły więc 9. miejsce na turnieju.

Paszek/Bekier – Hrytsyuk/Basanova 0:2
(17:21, 19:21)

W ćwierćfinale mistrzostw Polki musiały zmierzyć się z Greczynkami, Pasiali/Karavi. Nasze dziewczyny zagrały doskonale. Od początku narzuciły swój styl gry, pogłębiały przewagę i pewnie wygrywały. Zwycięstwa do 12 i 13 dały im awans do półfinału.

Pasiali/Karavi – Soja/Samul 0:2
(12:21, 13:21)

Początek seta był bardzo równy. Obie ekipy graly punkt za punkt. Słabiej jednak zaczęły grać Polki, co spowodowało rosyjską trzypunktową przewagę. Nasze siatkarki zdołały jednak wyrównać, co dało stan 15:15. Jednak wtedy znowu rywalki przycisnęły i zaczęły grać lepiej. Konsekwencją tego było zdobycie ponownie trzypunktowej przewagi i przegrana seta 21:18.

Drugą odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczęły Rosjanki. Wyszły najpierw na dwu-, a potem czteropunktową przewagę. Izabela i Olga próbowały nawiązać jakąkolwiek walkę, ale niestety różnica punktowa się powiększała. Ostatecznie nasze dziewczyny przegrały do 14 i zagrają jutro o brązowy medal z innymi Rosjankami Ushkova/Sukhareva .

Chaika/Karapischenko – Soja/Samul 2:0
(21:18, 21:14)