Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Zacięta walka RPA i Kamerunu o awans

Kwal. do MŚ 2010: Zacięta walka RPA i Kamerunu o awans

x - [stare] Mistrzostwa świata (M) 2010

Za nami drugi dzień turnieju kwalifikacyjnego w Kamerunie. Kolejne zwycięstwa na swym koncie zapisały reprezentacje Kamerunu i RPA. W ostatnim dniu rywalizacji zwycięzca pojedynku tych ekip otrzyma bilet na przyszłoroczny Mundial we Włoszech.

Wczoraj w bardzo zaciętym pojedynku reprezentanci RPA odnieśli ważne zwycięstwo po tie-breaku. Zdominowali rywala skuteczną grą w bloku (15 pkt.). Najlepszymi zawodnikami w zwycięskiej ekipie byli Chiya Freedom i Goldschmidt Gran t (obaj po 15 pkt.).

RPA – Mauritius 3:2
(25:17, 25:18, 22:25, 19:25, 15:5)

Dzisiaj kolejne ważne zwycięstwo odnieśli gospodarze. Kamerun w krótki pojedynku pokonał Mauritius 3:0. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był po raz kolejny Ndaki Mboulet Jean Patrice (25 pkt.). Pięć asów serwisowych nie pozwoliło gościom urwać nawet seta gospodarzom.

Kamerun – Mauritius 3:0
(25:22, 25:20, 25:21)

Swój drugi mecz wygrała także RPA, które pokonała Zimbabwe 3:0. W krótkim meczu, bo trwającym zaledwie 57 minut, nie dali szans swoim rywalom. Mimo jednostronnego wyniku, zwycięscy nie uzyskali wyraźnej przewagi w żadnym elemencie gry. Najskuteczniejszym zawodnikiem RPA był Goldschmidt Grant (14 pkt.).

RPA – Zimbabwe 3:0
(25:15, 25:23, 25:14)