Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Polskie kadetki z trzema zwycięstwami i jedną porażką

EEVZA: Polskie kadetki z trzema zwycięstwami i jedną porażką

EEVZA

Po dwóch dniach rywalizacji w mistrzostwach EEVZA reprezentacja Polski kadetek ma powody do zadowolenia. Na swoim koncie Polki mają trzy zwycięstwa i jedną porażkę. Jedynym niepokonanym zespołem w turnieju są Białorusinki.

21.08.2009
Już na inaugurację mistrzostw Wschodnioeuropejskiej Federacji Siatkarskiej biało-czerwone czekało ciężkie, jak się okazało, starcie z reprezentacją Białorusi. Początek bardzo dobry – po wyrównanej grze polskie kadetki zdołały wygrać pierwszą partię do 23. W następnych dwóch setach nie było już tak różowo. Białoruskie siatkarki grały zdecydowanie lepiej od swoich przeciwniczek, co zaowocowało prowadzeniem 2:1. W czwartym akcie karta się odwróciła, polska drużyna całkowicie dominowała na parkiecie i bez większego wysiłku zwyciężyła 25:17. W tie-breaku zawrzała zacięta walka, jednak więcej zimnej krwi w końcowych akcjach zachowały siatkarki z Białorusi, co dało im zwycięstwo 15:13 i w całym meczu 3:2.

Polska – Białoruś 2:3
(25:23, 21:25, 18:25, 25:17, 13:15)

W drugim meczu Polki zmierzyły się z ekipą z Łotwy. W pierwszych dwóch setach to biało-czerwone nadawały ton grze i wygrały je wysoko do 13 i do 17. W trzecim akcie zespół Łotwy prezentował o wiele lepszą grę, jednak przewaga nadal była po stronie zawodniczek trenera Andrzeja Pecia , które w ostatniej partii zwyciężył 25:19.

22.08.2009

Drugi dzień turnieju w Grodnie rozpoczął się od meczu z Estonią. W pierwszych dwóch setach wszystko szło po myśli polskich kadetek. W trzeciej odsłonie Estonki stawiły niespodziewany opór. W końcówce zespoły walczyły akcja za akcję. Ponownie w końcówce Polki nie zawiodły i grze na przewagi przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę (26:24).

Estonia – Polska 0:3
(11:25, 13:25, 24:26)

W kolejnym spotkaniu na drodze Polek stanęły niepokonane dotąd Rosjanki. Pierwszego seta drużyna „Sbornej" zdołała jeszcze rozstrzygnąć na swą korzyść, jednak w kolejnych partiach skuteczna gra polskich siatkarek w końcówkach zapewniła im zwycięstwo 3:1.

Rosja – Polska 1:3
(25:22, 19:25, 19:25, 22:25)

Białoruś – Łotwa 3:0
(25:6, 25:8, 25:19)

Rosja – Azerbejdżan 3:1
(25:12, 18:25, 25:12, 25:23)

Estonia – Białoruś 0:3
(12:25, 9:25, 18:25)