Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Janeczek najlepiej punktujący meczu z Serbią

Bartosz Janeczek najlepiej punktujący meczu z Serbią

fot. archiwum

Reprezentanci Polski B w ostatnim dniu grupowym VII Memoriału H. Wagnera przegrali z zespołem Serbii 0:3. Tym razem scenariusz był odwrotny niż w meczu z Włochami. Polscy siatkarze najlepiej spisali się w 1. secie, a najwięcej punktów zdobył Bartosz Janeczek.

Siatkarz Domexu Tytan AZS Częstochowa zdobył w całym spotkaniu 15 „oczek", w tym jeden z zagrywki i jeden w bloku. Jego skuteczność w ataku wyniosła 67%. Ponownie dobrze na środku spisywał się Karol Kłos, który zanotował 8 punktów, w tym dwa z zagrywki i jeden blokiem. Trzeci wśród punktujących był Michał Kubiak, który zdobył 7 „oczek", w tym jeden z zagrywki i 5 blokiem.

W przyjęciu skuteczność 100% zanotował Adrian Stańczak, jednak ten zawodnik przyjął tylko jedną piłkę. Paweł Zatorski, który w tym spotkaniu wystąpił na libero, miał 57% pozytywnego przyjęcia (w tym 30% idealnego). Dobrze w przyjęciu spisywał się także Michał Kubiak – 71% pozytywnego przyjęcia (w tym 43% idealnego).

W całym spotkaniu Polacy popełnili 25 własnych, zaś na zagrywce wykonali 6 asów serwisowych.W ekipie Serbii 13 punktów zdobył Ivan Miljković (w tym jedną z zagrywki). Jego skuteczność w ataku wyniosła 58%. Trzy punkty mniej zanotował Sasa Starović (w tym 2 w bloku, co wyniosło 69%. 9 „oczek" zdobył Andrija Gerić.

W przyjęciu dobrze spisał się Marko Samardzić. Jego skuteczność w tym elemencie wyniosła 64% (w tym 36% idealnego). Z kolei Nikola Rosić przyjął 11 piłek, a jego skuteczność wyniosła 55% (w tym tylko 18% idealnego).

Serbowie popełnili 15 błędów własnych, zaś na zagrywce wykonali 5 asów serwisowych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved