Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > W Czechach zrezygnował szkoleniowiec kadry, Zdenek Hanik

W Czechach zrezygnował szkoleniowiec kadry, Zdenek Hanik

fot. archiwum

Wielki szok w Czechach. Trzy dni po zagwarantowaniu udziału męskiej reprezentacji w finałach Mistrzostw Świata 2010, nieoczekiwanie z funkcji szkoleniowca kadry zrezygnował Zdenek Hanik. Według prasowych doniesień zastąpi go Jan Svoboda.

Sprawa Hanika jest bardzo zawiła. Czescy dziennikarze dowiedzieli się, że do zmiany na stanowisku trenera męskiej reprezentacji miało dojść tuż przed wyjazdem na kwalifikacje do mistrzostw świata. Starał się o to prezes CVF, Antonin Lebl, jednak zgody na to nie wyraził organ wykonawczy Federacji. Hanik pojechał z kadrą do Bułgarii, gdzie zajął 2. miejsce w grupie dające awans do mistrzostw świata. Po powrocie, na ręce prezesa złożył swoją rezygnację.

Kiedy ma się osiągać pewne cele, ponosi się pełną odpowiedzialność za wynik, pracować zgodnie z własnym przekonaniem. W ostatnim czasie miałem wrażenie, że to gdzieś uleciało – tłumaczył Zdenek Hanik. Prezes Czeskiej Federacji, Antonin Lebl nie chciał komentować decyzji trenera. – To była decyzja Hanika – krótko podsumował. Znamy już nazwisko nowego szkoleniowca czeskiej kadry. Będzie nim Jan Svoboda, który jeszcze w tym tygodniu rozpocznie przegotowania w do mistrzostw Europy.

źródło: idnes.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved