Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Polska B przegrywa z Włochami w Memoriale Huberta Wagnera

Polska B przegrywa z Włochami w Memoriale Huberta Wagnera

x - [stare] Memoriał Wagnera 2009: Polska B - Włochy

Drużyna Polski B uległa w Memoriale Huberta Wagnera reprezentacji Włoch 3:0. Dla naszej drużyny był to pierwszy występ w  tym turnieju. Już jutro polscy siatkarze zmierzą się z reprezentacją Serbii, która wczoraj uległa Włochom 2:3.

Udany początek Polaków. Karol Kłos zatrzymał Alberto Cisollę , następnie Maciej Pawliński wykorzystał ręce przeciwników i biało-czerwoni prowadzili 3:1. Radość była jednak krótkotrwała. Skuteczny atak Cisolli z prawego skrzydła oraz autowy atak Pawlińskiego przyniósł zawodnikom Andrei Anastasi’ego wyrównanie (4:4). Mocne serwisy Cisolli oraz błędy polskich siatkarzy zaowocowały dwupunktowym prowadzeniem reprezentacji Włoch (6:4). Po kiwce Valerio Vermiglio , „Azzurri" udali się na pierwszą przerwę techniczną z zapasem trzech oczek (8:5). Po powrocie na parkiet ciąg dalszy ostrego szturmu Włochów. Popisy Andrei Sala w polu zagrywki plus skuteczne ataki Mateja Cernica zwiększyły przewagę sześciokrotnych mistrzów Europy do sześciu punktów (11:5). Polscy zawodnicy nie radzili sobie w przyjęciu, mieli również duże problemy ze skończeniem ataku. Włoski zespół zdecydowanie lepiej prezentował się na kontrach i zagrywce, toteż na drugiej przerwie technicznej prowadził już ośmioma punktami (16:8). Przy stanie 9:18 w miejsce Pawlińskiego na parkiecie pojawił się Michał Kubiak . Skuteczny atak Rafała Buszka z VI strefy oraz as serwisowy Pawła Mikołajczaka powiększyły nieco skromny dorobek polskiej drużyny (12:19). Obaj trenerzy zdecydowali się na zmiany: w ekipie włoskiej do gry desygnowani zostali Dragan Travica i Simone Parodi , zaś po drugiej stronie siatki Bartosz Janeczek i Fabian Drzyzga . Tymczasem Polacy wciąż dzielnie odrabiali straty. Skuteczny atak Grzegorza Kosoka ze środka, a także blok Janeczka na Cernicu pozwoliły zmniejszyć dystans do siedmiu oczek (14:21). Dalszą pogoń przerwał udany bloki włoskich siatkarzy na Janeczku oraz nieudana akcja polskiego atakującego, które przyniosły Włochom piłkę setową. Dwudziesty piąty punkt w postaci zepsutej zagrywki podarował rywalom Janeczek (25:16).

W drugiej partii w szóstce wybiegli Drzyzga i Kubiak . We włoskiej ekipie na przyjęciu pozostał Parodi . Taki sam obiecujący początek jak w pierwszym secie – po krótkiej Kłosa i powstrzymanym ataku Michala Lasko Polacy wyszli na prowadzenie 3:1. Również taki sam szybki remis – w ataku pomylił się Buszek, po czym swój poprzedni błąd naprawił Lasko (3:3). Zawrzała walka punkt za punkt. Krótka, jak się okazało, bowiem zepsuta zagrywka Mikołajczaka oraz udana akcja Parodi’ego z lewego skrzydła dała Włochom dwupunktową przewagę (7:5). Obie drużyny skutecznie grały w obronie, jednak przewaga zdecydowanie przechyliła się na stronę reprezentacji Włoch. Vermiglio „przypomniał" polskim przyjmującym kąśliwą zagrywkę włoskiego zespołu, w ataku nie zawiedli Cisolla wraz z Parodim , skutkiem czego dystans zwiększył się do czterech oczek (10:6). Na dodatek Francesco Fortunato zatrzymał Buszka, po czym kontrę wykorzystał Lasko i „Azzurri" prowadzili 12:6. Podopieczni Grzegorza Wagnera, dzięki udanym akcjom Kosoka i Kłosa , odrobili dwa oczka (8:12). Błędy Włochów oraz znakomita zagrywka Buszka , który „ustrzelił" Parodi’ego pozwoliła biało-czerwonym zbliżyć się do rywala na jedno oczko (13:14). Polacy nie wykorzystali szansy, bowiem w kolejnej akcji Buszek zepsuł zagrywkę, następnie Lasko „pocelował" świeżo wprowadzonego Pawła Zatorskiego i włoscy siatkarze zeszli na drugą przerwę techniczną, prowadząc 16:13. Zepsuta zagrywka Kłosa, kolejny as serwisowy Cisolli , a także udana akcja Sali na środku przywróciła zawodnikom Anastasi’ego bezpieczną pięciopunktową przewagę (19:14). Podobnie jak w pierwszym secie, blisko końcówki, Polacy nabrali rozpędu, natomiast u Włochów pojawił się chwilowy przestój. Skuteczny atak Kosoka ze środka, „czapa" polskiego środkowego na Fortunato oraz wykorzystana przez Buszka kontra zmniejszyły straty reprezentacji Polski do dwóch oczek (18:20). Na tym jednak koniec. Kubiak zepsuł zagrywkę, kontrę skończył Lasko, Mikołajczak zaatakował w siatkę, udaną kiwką popisał się Parodi i ekipa Włoch ponownie prowadziła pięcioma punktami (23:19). Zwycięstwo 25:19 efektownie przypieczętował Fortunato , blokując Kubiaka (25:19).

Tym razem dobry początek Włochów, którzy po asie serwisowym Lasko , prowadzili 3:1. Kiwka Vermiglio zwiększyła przewagę do trzech oczek. Wówczas do odrabiania strat pospiesznie zabrali się Polacy. Skutecznie zaatakował Mikołajczak , z VI strefy piłkę w aut posłał Cisolla i biało-czerwoni zbliżyli się do przeciwników na jeden punkt (4:5). Jednak remis, dopiero po kilku akcjach, przyniósł blok Kłosa na Parodi’m (7:7). Niestety, biało-czerwoni szybko go stracili. Zepsuta zagrywka Drzyzgi, udana krótka sali oraz autowy atak Mikołajczaka dały włoskiemu zespołowi trzypunktową przewagę (11:8). Rozpoczęła się walka punkt za punkt. Na drugiej przerwie technicznej „Azzurri" prowadzili 16:13. Po powrocie na parkiet do ataku ruszyli Polacy. Pomyślnie zakończone akcje Buszka i Kubiaka , a także nieporozumienie w zespole włoskim sprawiło, że na tablicy wyników zagościł ponownie remis (16:16). I ponownie nie został tam długo. Drzyzga pomylił się w zagrywce, następnie Sala wraz z Cisollą zablokowali Buszka i prowadzenie powróciło na stronę reprezentacji Włoch (18:16). Po ataku Cisolli z przechodzącej przewaga Włoch wzrosła do trzech punktów (20:17). Polscy siatkarze nie zamierzali się poddawać. Długa akcja zakończona udaną kontrą Kubiaka po raz kolejny dała Polakom szansę na nawiązanie walki (19:20). Jednakże włoscy siatkarze z pomocą wysokiej skuteczności Parodi’ego i błędu przeciwników odzyskali dystans trzech oczek (23:20). Kiwka wprowadzonego w końcówce Travicy zapewniła Italii piłkę setową (24:21). Reprezentacja Polski nie zaprzestała walki. Skuteczny atak Kubiaka oraz przejście linii środkowej przez Fortunato sprawiła, że zawodnicy trenera Wagnera po raz trzeci zmniejszyli straty do jednego oczka. Włosi jednakże nie stracili zimnej krwi i dzięki skutecznemu blokowi na Mikołajczaku przechylili szalę zwycięstwa na swą stronę (25:23).

Polska – Włochy 0:3
(16:25, 19:25, 23:25)

Polska B : Buszek, Pawliński, Kosok, Kłos, Oczko, Mikołajczak, Stańczak (libero) oraz Kubiak, Janeczek, Drzyzga i Zatorski
Włochy : Vermiglio, Lasko, Cisolla, Fortunato, Sala, Cernic, Mania (libero) oraz Travica i Parodi