Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Krzysztof Stelmach: Nie było agresji

Krzysztof Stelmach: Nie było agresji

Krzysztof Stelmach

Reprezentacja Polski A ma za sobą pierwsze spotkanie VII Memoriału Huberta Wagnera. Biało-czerwoni pokonali w czwartek zespół Hiszpanii 3:1 i do szatni schodzili w dobrych humorach. Zadowolony był także II trener kadry - Krzysztof Stelmach.

Mecz oceniam pozytywnie, bo wygraliśmy – powiedział krótko Krzysztof Stelmach. I trudno mu się dziwić, bo Hiszpanie to wciąż Mistrzowie Europy, choć ich kadra, podobnie jak nasza reprezentacja, w dużej mierze składa się teraz z wielu młodych zawodników.

Trzeba przyznać, że polscy siatkarze rozpoczęli spotkanie przeciwko Hiszpanom bardzo spokojnie, można nawet powiedzieć – na luzie. Podczas I przerwy technicznej prowadzili aż 8:2. Rywale jednak bardzo szybko postarali się, aby kibice mogli zobaczyć na boisku dwie wyrównane ekipy i doprowadzili do remisu. Wyrównana walka trwała do końca, a ostatecznie seta wygrali Hiszpanie. – W pierwszym secie byliśmy tacy, jakbyśmy wyszli na taki mecz bardziej niż przyjacielski. Nie było agresji z naszej strony – ocenił postawę biało-czerwonych trener.

Natomiast w następnych setach naprawdę było widać agresję na zagrywce i w ataku. Mniej błędów popełniliśmy. Wrócę tu do pierwszego seta, w którym bodajże siedem zagrywek zepsuliśmy. Sześć błędów w ataku. To jest naprawdę dużo – analizował II szkoleniowiec polskiej reprezentacji.

Później robiliśmy mniej błędów i od razu widać wynik. Tak w naszej grze jest – jak popełniamy dużo błędów, to przegramy ze wszystkimi. Wystarczy, że trochę tych błędów wyeliminujemy – zaczynamy wygrywać – zakończył Krzysztof Stelmach.

Przypomnijmy, że dziś reprezentacja Polski A zmierzy się z zespołem narodowym Chin, zaś kadra B podejmie drużynę Włoch.