Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Krzysztof Ignaczak: Chcemy zwyciężyć w Memoriale Wagnera

Krzysztof Ignaczak: Chcemy zwyciężyć w Memoriale Wagnera

fot. archiwum

- Myślę, że będzie im ciężko obronić zdobyty przed dwoma laty tytuł, bo jest też sporo innych ekip, które są w stanie im zagrozić i sięgnąć po medal z najcenniejszego kruszcu, między innymi Polska - powiedział po wczorajszym meczu Krzysztof Ignaczak.

We wcześniejszych edycjach Memoriału Huberta Jerzego Wagnera każdy zespół starał się dążyć tylko i wyłącznie do zwycięstwa w ogólnej klasyfikacji. Sytuacja ta zmieniła się już rok temu, kiedy impreza będąca polską wizytówką stała się jednocześnie areną zmagań dla ekip pragnących uzyskać awans na mistrzostwa Europy. Natomiast tym razem w Memoriale grają drużyny, które na czempionat Starego Kontynentu jadą jako faworyci, zaś rozgrywki w Łodzi traktują jak możliwość sprawdzenia swojej aktualnej formy w starciach z silnymi rywalami. Nasz libero, dobrze wszystkim znany Krzysztof Ignaczak, uważa z kolei, że Polacy, z racji pełnienia roli gospodarza, chcą poprzez Memoriał nie tylko doszlifować pewne zagrania, lecz także po prostu zwyciężyć. – Zależy nam przede wszystkim na tym, aby poprawiać elementy swojej gry i koncentrować się na tym, żeby grać spotkania bardzo równo, nie popełniając przy tym błędów – przyznał popularny "Igła" . – Spotkanie przeciwko reprezentacji Hiszpanii było dla nas bardzo ważne ze względu na możliwość zajęcia w grupie pierwszej lokaty. Chcemy bowiem przy dobrej grze w tegorocznej edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera po prostu zwyciężyć – przyznał jednocześnie kontynuując wątek imprezy.

– Turniej jest bardzo mocno obsadzony, gdyż do Łodzi przyjechały niezwykle mocne zespoły. Są to pierwsze reprezentacje krajów, które naprawdę liczą się w siatkówce europejskiej, potentaci, których zawsze stawia się w roli faworytów do zdobycia medali na mistrzostwach Europy – rozwodził się na temat Serbów, Włochów oraz Hiszpanów. – Na pewno turniej ten da nam odpowiedź odnośnie punktu, w jakim znajdujemy się tuż przed rozpoczęciem czempionatu Starego Kontynentu – podkreślił bardzo istotną kwestię. – A przetarcie przed tak istotnymi rozgrywkami i z tak silnymi przeciwnikami, nawet Chinami, które w tym roku zagrały w fazie grupowej Ligi Światowej zdecydowanie lepiej niż wcześniej, jest dla nas niezwykle ważne i bardzo przydatne – dodał niczym siatkarski profesor.

"Igła" nie wiedział jednak co odpowiedzieć na pytanie o realną możliwość obrony tytułu przez Hiszpanów. Stwierdził wymijająco, iż faworytów do złota będzie kilku, lecz zawodnicy z płw. Iberyjskiego z pewnością znajdą się w tak zacnym gronie. – Ciężko powiedzieć, czy Hiszpanie obronią tytuł, gdyż w tym roku poziom siatkówki jest naprawdę niezwykle wyrównany i wydaje się, że każdy zespół, który startuje w mistrzostwach Europy, ma szansę na zdobycie złotego medalu – stwierdził po chwili namysłu.- Na pewno będą uważani za jednego z faworytów, ale tych z kolei będzie kilku – dodał bez wahania. – Myślę, że będzie im ciężko obronić zdobyty przed dwoma laty tytuł, bo jest też sporo innych ekip, które są w stanie im zagrozić i sięgnąć po medal z najcenniejszego kruszcu, między innymi Polska – napomknął optymistycznie w charakterystycznym dla siebie stylu.* Autorem tekstu jest Joanna Seliga (SportoweFakty.pl)
* więcej na SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved