Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Raszkowski / Lipieński najlepsi w Grand Prix Fala 2009

Raszkowski / Lipieński najlepsi w Grand Prix Fala 2009

plażówka mężczyzn

Łukasz Raszkowski i Sławomir Lipieński wygrali turniej finałowy Grand Prix Fala 2009 w siatkówce plażowej, który rozegrany został w minioną niedzielę w Wiecanowie k. Mogilna. Siatkarze ze Strzelna pokonali w finale parę Błażej Borucki / Marcin Duszyński.

W decydujących o tegorocznym zwycięstwie w cyklu zawodach, udział wzięło sześć najlepszych par wyłonionych w czterech turniejach eliminacyjnych. Rywalizacja była bardzo zacięta i nieprzewidywalna, bowiem rozstawieni z numerem 1 Bartłomiej Rusiecki / Mikołaj Zebel uplasowali się dopiero na piątej pozycji.

o III miejsce
P.Stysiał / K.Wadoń (3) – P.Malczewski / J.Grzegorzewski (4) 2:0 (21:8, 21:8)

finał
Ł.Raszkowski / S.Lipieński (5) – B.Borucki / M.Duszyński (2) 2:1 (20:22, 21:16, 15:13)

6 . Bohdan Jędrzejewski / Michał Ryczkowski

Zwycięzcy wywalczyli puchary ufundowane przez Burmistrza Mogilna Leszka Duszyńskiego, druga para zdobyła Puchar Prezesa LKSS "Sokół" Andrzeja Wojciechowskiego, a trzeci duet Puchar Tygodnika "Pałuki".

Dzień przed rozgrywkami finałowymi GP Fala 2009 w Wiecanowie rozegrano turniej oldbojów. Zwyciężył duet Paweł Stysiał (zastąpił w trakcie zawodów kontuzjowanego Macieja Stysiała ) i Sławomir Lipieński przed parą Wojciech Nurczyński / Michał Nowak i siatkarzami z Mogilna – Tadeuszem i Piotrem Malczewskimi.