Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Bardzo dobre występy polskich par

MŚ U-19: Bardzo dobre występy polskich par

plażówka mężczyzn

Jak na razie w fazie grupowej reprezenantom Polski idzie bardzo dobrze. Męska para Kantor/Łosiak wygrała już dwa mecze i ma zagwarantowane wyjście z grupy. Wśród dziewcząt pary Soja/Samul i Paszek/Bekier zwyciężyły w swoich pierwszych pojedynkach.

Para, w której pokładamy największe nadzieje, czyli Kantor/Łosiak wygrała swój pierwszy mecz w grupie K. W zaledwie 36 minut nasi młodzi siatkarze rozprawili się z Norwegami Solhaug/Ingebrigtsen . W obu setach zwyciężyli do 16. Kolejny mecz Kantor i Łosiak rozegrają o godzinie 16.00 czasu lokalnego, a ich przeciwnikami będą Turcy Ahmetcan/Caner . Zwycięstwo w tym meczu gwarantuje im wyjście z grupy.

Kantor/Łosiak – Solhaug/Ingebrigtsen 2:0
(21:16, 21:16)

Doskonale zaprezentowały się również nasze dziewczyny. Para Soja/Samul wygrała swój pierwszy mecz w grupie A. Ich przeciwniczkami były rozstawione z numerem 1. Bahanur/Elif z Turcji. Nasze zawodniczki zagrały bardzo dobrze i równo, czego konsekwencją było zwycięstwo do 14 i 17. Jutro Polki zagrają z parą grecką Pasiali/Karavi.

Bahanur/Elif – Soja/Samul 0:2
(14:21, 17:21)

Wciąż bardzo dobrze grają Bartosz Łosiak i Piotr Kantor . W kolejnym meczu w grupie K pokonali turecką parę Ahmetcan/Caner 2:0. Co ciekawe, nasi reprezentanci oddali tylko 13 punktów. Był to również jak dotąd najkrótszy mecz turnieju – trwał zaledwie 22 minuty. Dzięki temu zwycięstwu para Kantor/Łosiak wychodzi z grupy.

Kantor/Łosiak – Ahmetcan/Caner 2:0
(21:8, 21:5)

Swój pierwszy mecz wygrały również Daria Paszek i Renata Bekier . Polki wygrały w dwóch setach z francuską parą Le Guiader/Bauer . W pierwszym secie zdecydowanie dominowały nasze reprezentanki, oddając Francuzkom tylko 5 punktów. Drugi set trwał o wiele dłużej, niż pierwszy (cały mecz potrwał 40 minut), a wygrały go również Daria z Renatą, ale do 19.

Paszek/Bekier – Le Guiader/Bauer 2:0
(21:5, 21:19)

Jutro kolejne mecze naszych reprezenantów. O ich poczynaniach będziemy na bieżąco informować.