Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Druga wygrana kadetów ze Słowakami

Druga wygrana kadetów ze Słowakami

Polska Siatkówka - logo

Reprezentanci Polski kadetów nie mieli większych problemów z pokonaniem po raz drugi Słowaków. Tylko w pierwszej partii rywale postawili w końcówce wyrównane warunki gry. - Atmosfera była bojowa - stwierdził Adrian Buchowski.

Rywale w pierwszym secie mieli już nawet piłkę setową, jednak polscy siatkarze po walce na przewagi okazali się lepsi i w efekcie wygrali 26:24. Druga partia nie miała większej historii. Zdecydowanie lepsi byli podopieczni trenera Grzegorza Rysia, którzy zwyciężyli do 9. Nasza reprezentacja poza kilkoma momentami, kiedy rywale starali się ich dogonić, kontrolowała grę w kolejnych trzech partiach, wygranych do 20, 21 i 11.

Dzisiejszy mecz był ostatnią szansą pokazania się przed ogłoszeniem dwunastki na mistrzostwa świata. Atmosfera była bojowa, a nastawienie oczywiście stuprocentowe. Mecz skończył się wynikiem 5:0. Jedynie w pierwszej odsłonie trochę zlekceważyliśmy rywali. Na szczęście skończyło się na strachu, bo wygraliśmy 26:24. W drugim secie wygraliśmy nawet do 9. Pokazaliśmy, że pierwsza partia to był tylko przypadek. Po trzecim secie trener dokonywał zmian, chciał sprawdzić wszystkich zawodników – relacjonował Adrian Buchowski.Słowacja to nie był zbyt wymagający przeciwnik. Trudno było przy nich pokazać swoje największe atuty – zakończył przyjmujący.

Polska – Słowacja 5:0
(26:24, 25:9, 25:20, 25:21, 15:11)

Polacy zagrali w składzie: Szczurek, Buchowski, Hain, Hebda, Ferens, Dryja, Kaczmarek (libero) oraz Mika, Piotrowski, Gonciarz, Olenderek (libero), Kalembka, Bachmatiuk, Długosz, Peszko