Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Porażka kobiet, dwie pary męskie w 3. rundzie kwalifikacji

WT: Porażka kobiet, dwie pary męskie w 3. rundzie kwalifikacji

x - [stare] Swatch FIVB World Tour 2009

Losowanie nie było szczęśliwe dla Polek. W pierwszej rundzie turnieju głównego w Aland na Sowałę i Brzostek czekały doświadczone siostry Schwaiger i niestety przegrały. Aktualnie pary męskie będą grały w 3. rundzie kwalifikacji.

Dziewczyny nie przegrały jednak tego meczu w głowach. Od samego początku nawiązały walkę z Austriaczkami. Pierwszego seta przegały z trzypunktową stratą. W drugim poradziły sobie lepiej i wygrały go do 15. W tie – breaku, mimo dobrej gry, przegrały 15:12. W kolejnej rundzie nasze siatkarki zmierzą się z Rosjankami, Boyko/Vasina .

Schwaiger/Schwaiger – Brzostek/Sowała 2:1
(21:18, 15:21, 15:12)

Nie udało się przebrnąć przez pierwszą rundę kwalifikacji naszej niedoświadczonej w międzynarodowych turniejach parze Podwójcik/Wyszyński . Nasi zawodnicy w dwóch setach przegrali ze szwedzką parą Berg/Andersson .

Berg B./Andersson – Podwójcik/Wyszyński 2:0
(21:19, 21:13)

Lepiej za to wiedzie się Michałowi Kądziole i Jakubowi Szałankiewiczowi . W pierwszej rundzie dostali wolny los, a w drugiej dość szybko rozprawili się z parą estońską. O godzinie 17.00 czasu polskiego nasi reprezentanci o wejście do turnieju głównego zagrają z Austriakami, Sutter/Gscheidle .

Jaani/Raud – Kądzioła/Szałankiewicz 0:2
(20:22, 17:21)

A nasza trzecia eksportowa para na ten turniej podejmowała Holendrów, Brouwer/Varenhorst . Rywale Polaków podjęli walkę tylko w pierwszym secie, który zakończył się wynikiem 23:21 dla naszych. W drugim Grzegorz i Mariusz rozgromili reprezentantów „Oranje" do 10. W kolejnej rundzie kwalifikacji zagrają ze zwycięzcą meczu Miedzybrodzki-Garcia/ThompsonBabich/Mykhaylov . Faworytami są Ukraińcy. Początek meczu również o godzinie 17.00 czasu polskiego.

Fijałek/Prudel – Brouwer/Varenhorst 2:0
(23:21, 21:10)