Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Uczestnicy Memoriału Huberta Wagnera – Chiny

Uczestnicy Memoriału Huberta Wagnera – Chiny

fot. archiwum

Przyjeżdżają na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera po raz drugi. Jednak, jak do tej pory, są jedyną drużyną azjatycką, którą polscy kibice mogli oglądać w tym turnieju. Podopieczni Zhou Jianana na pewno zaprezentują w Łodzi szybką i dynamiczną siatkówkę.

Reprezentacja Chin po raz pierwszy uczestniczyła w III Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który odbył się w dniach 12-14 sierpnia 2005 roku. Wtedy rywalami ekipy z Azji były ekipy Norwegii, Holandii oraz oczywiście Polski. Prowadził ich wtedy Anhe Di. Chińczycy przegrali z Oranje 0:3, z biało-czerwonymi 2:3, a z Norwegami wygrali 3:0. Ostatecznie uplasowali się na 3. miejscu.

W tym roku dla Chińczyków, podobnie jak dla wielu innych reprezentacji, najważniejszą imprezą był turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata 2010. Podopieczni Zhou Jianana byli gospodarzami turnieju III rundy. W trzech spotkaniach zespół chiński przegrał zaledwie jednego seta (w pojedynku z Australią).

Najlepszy zespół Azji (8. miejsce w światowym rankingu) w tym roku wziął udział także w rozgrywkach Ligi Światowej. Chińczycy nie mogą swojego występu zaliczyć do udanych. W fazie grupowej mieli bardzo mocnych rywali (Włochy, USA, Holandia) i ostatecznie zajęli ostatnie miejsce, wygrywając tylko trzy spotkania. W końcowej klasyfikacji uplasowali się na 13. pozycji.W rozgrywkach Ligi Światowej Chińczycy nie odnieśli dotąd sukcesu. Ich najlepszym osiągnięciem było uplasowanie się w przedziale miejsc 7.-9. w 2008 roku. Rok wcześniej grę chińskiej reprezentacji mogliśmy oglądać w łódzkim Pałacu Sportu. Polscy siatkarze pokonali wtedy Azjatów 3:0 i 3:2.

Chińska Federacja Siatkówki została utworzona w 1953 roku. O ile kadra kobieca odnosi sukcesy na arenach azjatyckich i światowych, o tyle mężczyźni grają z małym powodzeniem. Zespół chiński był przygotowywany do dobrego występu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i ostatecznie zajął tam miejsce 5, wspólnie z reprezentacjami Polski i Bułgarii.

Do sukcesów można zaliczyć jedynie trzykrotne złoto Mistrzostw Azji (1979, 1997, 1999) oraz Igrzysk Azjatyckich (1986, 1990, 1998).

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved