Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sylwester Janek i Michał Koryciński mistrzami Radomia

Sylwester Janek i Michał Koryciński mistrzami Radomia

fot. archiwum

Duet Janek/Koryciński zajął 1. miejsce w I Otwartych Mistrzostwach Radomia Amatorów w plażówce. W zmaganiach na Placu Jagiellońskim wzięło udział ostatecznie 20 zespołów. Zwycięzcy już planują, że w przyszłym roku zagrają w turniejach  ogólnopolskich.

Na specjalnie przygotowanych boiskach na Placu Jagiellońskim pierwsze mecze odbyły się już wczesnym porankiem. Początkowo poziom zmagań był zróżnicowany. Z upływem czasu było z tym już dużo lepiej. – Ogólnie turniej mógł się podobać – zapewnił Mariusz Lechnio, jeden z arbitrów sędziujący pojedynki. – Na pewno był to dobry pokaz sportowej rywalizacji – nie miał wątpliwości, przyglądający się finałowemu pojedynkowi Ryszard Fałek, wiceprezydent Radomia.

Sylwester Janek i Michał Koryciński w meczu finałowym pokonali duet Radosław Kiraga/Karol Wojcieszak 2:0 (21:14, 21:15). – W pełni zasłużyli na to zwycięstwo – podkreślił przyglądający się pojedynkowi Marcin Ciapała, znany uczestnik amatorskich rozgrywek w Radomiu. Sylwester Janek i Michał Koryciński nie kryli satysfakcji. To kolejny wygrany przez nich turniej w tym roku. W najbliższym czasie czeka ich jeszcze kilka podobnych imprez. Prawdziwe wyzwanie dopiero przed nimi. – W przyszłym roku chcielibyśmy spróbować swoich sił w turniejach organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej, już na arenie ogólnopolskiej – zapewnił Michał Koryciński.

Otwarte Mistrzostwa Radomia były przedsmakiem jeszcze większych emocji. Jak już informowaliśmy, w piątek na tych samych boiskach rozpocznie się turniej, który wyłoni zdobywców Pucharu Polski. Swój udział już potwierdziła cała krajowa czołówka. W gronie tym na pewno ujrzymy Damiana Słomkę i Sebastiana Sobczaka. Obok radomsko-przysuskiej pary w konfrontacji z najlepszymi wezmą również udział Bartłomiej Koryciński i Bartłomiej Kiernoz, wicemistrzowie Polski juniorów z Radomia.źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved