Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Siatkarki Gwardii jak na razie bez dotacji z miasta

Siatkarki Gwardii jak na razie bez dotacji z miasta

fot. archiwum

Przedstawiciele miasta Wrocławia zapewniają, że w nowym sezonie Gwardia nie będzie musiała płacić za grę w hali Orbita. - W ten sposób klub zaoszczędzi pieniądze i będzie mógł przeznaczyć je na występ w pucharach - argumentuje przedstawiciel urzędu miasta. W Gwardii wciąż liczą jednak na finansową dotację.

Niestety, losowanie pucharów nie było dla Gwardii korzystne. W 1/16 pucharu CEV ekipa trenera Rafała Błaszczyka trafiła na Rabitę Baku z Azerbejdżanu. A to oznacza, że koszt takiego dwumeczu zamknie się w kwocie około 80 tysięcy złotych. Gdy kilka lat temu Centrostal Bydgoszcz trafił na Samorodok Chabarowsk, a mecz miał zostać rozegrany na Syberii, koszt takiego wyjazdu wynosił około 100 tysięcy złotych. Dlatego Gwardia wciąż liczy na dotację z miasta, przy okazji podnosząc argument, że gdy w pucharach rywalizował koszykarski Śląsk, dostawał na ten cel kwotę 350 tysięcy złotych.

Przedstawiciele miasta rozwiewają jednak wszelkie wątpliwości.

"W dobie kryzysu nie ma mowy o pomocy finansowej – mówi Piotr Mazur, szef biura sportu, turystyki i rekreacji urzędu miasta. – Gwardia zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami najpewniej nie będzie musiała płacić za grę i treningi w hali Orbita. W ten sposób klub zaoszczędzi w budżecie pieniądze i będzie mógł przeznaczyć je na występ w pucharach" – zaznacza Mazur .Jest to niebagatelna kwota – około 200 tysięcy złotych.

"To rzeczywiście duża oszczędność" – przyznaje prezes siatkarek Jacek Grabowski . – "Cały czas mamy jednak nadzieję, że miasto znajdzie jeszcze pieniądze na nasz pucharowy start. To nie jest w końcu wysoka kwota, a my przecież promujemy Wrocław."

"My stworzyliśmy Gwardii możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, ale nie ingerujemy w to, na co zostaną przeznaczone. Czy klub przeznaczy je na nową zawodniczkę, czy na grę w pucharach, to już nas nie interesuje. Nic więcej nie możemy dla klubu zrobić" – kończy Mazur.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved