Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Łukasz Kruk: Postawiłem na stabilność

Łukasz Kruk: Postawiłem na stabilność

fot. archiwum

Łukasz Kruk, zawodnik mający na koncie min. mistrzostwo świat juniorów czy medale MP, będzie przez najbliższy sezon rozgrywającym zespołu AKS Resovii, który występuje w II lidze. - Z propozycji Resovii mogę być zadowolony - mówi zawodnik.

"Taka była sytuacja, że w PlusLidze nie było dla mnie miejsca. Po spadku w Gdańsku nie chciałem już zostać z różnych powodów, głównie finansowych. Była propozycja z niemieckiej Bundesligi ale nie ukrywam, że szukałem klubu jak najbliżej domu. Mieszkam w Radomiu, gdzie żona prowadzi firmę i prze ostatnie trzy lata nie mogła być ze mną w Gdańsku. Z propozycji Resovii mogę być zadowolony. Szczerze powiedziawszy to wolę grać w II lidze w Rzeszowie i mieć pewne pieniądze co miesiąc, niż taką sytuację jaką miałem w ub. sezonie w Gdańsku. Przyjmijmy więc, że pewność i stabilność finansowa oraz bliskość do domu zadecydowały, że będę grał w Resovii."

Ciężko chyba będzie się przestawić po grze w najwyższej klasie rozgrywkowej na II ligę?

"Już grałem w II lidze, z Treflem Gdańsk i nie widzę w tym nic złego. Na pewno jest to sportowy spadek, ale trzeba coś w życiu wybrać – stabilność czy niepewność. W II lidze grałem z Jarkiem Stancelewskim, który jest bardziej utytułowanym zawodnikiem niż ja i wcale mu to nie przeszkadzało. Czasami trzeba zrobić ten krok w tył, by później ruszyć jeszcze do przodu, choć może się zdarzyć, że moją karierę zakończę na grze w Rzeszowie."W AKS Resovii ma pan być zmiennikiem Jakuba Filipa, co jest kolejnym zaskoczeniem bo jaki ma sens sprowadzanie tak doświadczonego zawodnika, żeby siedział na ławce w II lidze…

"Taką mam umowę z trenerem, że ci młodzi mają grać i nabierać doświadczenia, W niektórych meczach, tych kluczowych, które trzeba będzie wygrać, żeby nie spaść z ligi mam wystąpić. Wiem, że regularnie ma grać młody rozgrywający. Ja to rozumiem i nie mam pretensji. Nikt jednak tutaj mnie nie ściągał tylko po to, żebym siedział na ławce, oglądał mecze i brał pieniądze. Na pewno swoje pogram w II lidze. Kontrakt mam podpisany z Asseco Resovią i będę też zgłoszony do PlusLigi, ale odpukać, żebym nie był tam potrzebny bo to oznaczało by kontuzję jednego z rozgrywających. To jest trochę dziwny trochę układ, ale przynajmniej klub i trener wiedzą, że mają we mnie zabezpieczenie."

We wtorek pojawił się pan na pierwszym treningu z zespołem Asseco Resovii. Czy oznacza to, że na stałe będzie pan uczestniczył w zajęciach z trenerem Ljubo Travicą?

"Jeszcze tego do końca nie wiem. Dostałem polecenie, że ma być to się stawiłem. Drugi zespół zaczyna treningi dopiero we wrześniu. Trener Travica ma podjąć decyzję czy będę potrzebny i czy mam jechać na obóz do Szczyrku. Bo jak mam stać z boku to nie ma to sensu. Przygotuję się kondycyjnie i wydolnościowo sam i od września zacznę treningi z AKS-em."

Rozmawiał Rafał Myśliwiec

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved